Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2021 11:19
PSVR2 kontrolery
2594V

PSVR 2 na PS5 z pierwszą potwierdzoną grą. Twórcy już szykują pozycję na next-genowe gogle VR

Sony jak dotąd nie pokusiło się o wskazanie daty premiery nowego PlayStation VR przygotowanego z myślą o PlayStation 5, tymczasem już możemy poinformować o pierwszej grze, która będzie dostępna na sprzęcie Japończyków. Twórcy z Vankrupt Games opracują nową wersję Pavlov Shack.

Japoński gigant branży pod koniec lutego oficjalnie potwierdził prace nad nowym PlayStation VR, natomiast w zeszłym tygodniu zaprezentował „next-genowe kontrolery”. Przedstawiciele Sony zapewniają, że sprzęt nie znajdzie się na rynku w 2021 roku, jednak premiera w przyszłym roku wydaje się całkiem prawdopodobna.

Studio Vankrupt Games jest pierwszym zespołem, który zapowiedział, że zamierza zaoferować swoją pozycję na nowe PlayStation VR. Możliwe, że deweloperzy już posiadają devkity sprzętu, więc otrzymali szansę sprawdzenia, czy PSVR 2 przygotowany z myślą o PS5 zapewni odpowiednie wrażenia w Pavlov Shack.

Tytuł jeszcze w tym roku trafi na Oculus Quest i został wyceniony na 24 dolary. Zespół zapowiedział, że zadba o cross-play, dzięki czemu właściciele nowych PlayStation VR będą mogli grać z posiadaczami urządzenia przygotowanego przez Facebook Technologies.

Pavlov Shack to sieciowa strzelanka porównywana przez graczy, którzy mogli się z nią zapoznać, do Counter-Strike'a. Użytkownicy wcielają się w żołnierzy, którzy na kilku mapach eliminują kolejne cele i stają do rywalizacji z przeciwnikami.

Źródło: Twitter: davevillz

Tagi: Pavlov Shack playstation 5 PlayStation VR 2 ps5 psvr 2 Sony Vankrupt Games