Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2021 13:47
Dreams x Media Molecule
406V

Sony inwestuje w Media Molecule. Dreams będzie oferować projekt „poza grą”

Media Molecule przez następne miesiące będzie stale rozwijać Dreams. Twórcy otrzymali duże wsparcie od Sony, dzięki czemu planują sprawić, by edytor był dostępny nie tylko na PlayStation 4.

Media Molecule długo rozwijało serię LittleBigPlanet, jednak po latach  brytyjskie studio otrzymało możliwość stworzenia rozbudowanego edytora. Wiele na to wskazuje, że o Dreams, które ostatnio obchodziło pierwsze urodziny, będzie głośno w następnych tygodniach, bowiem Japończycy zainwestowali w przedsiębiorstwo, oferując tym samym spore wsparcie.

W trakcie rozmowy z redakcją Kotaku Siobhan Reddy potwierdziła, że producent PlayStation chce inwestować w Dreams jako platformę – Sony „popiera” plany deweloperów i pragnie, by zespół się rozwijał. Dlatego też w ciągu ostatnich miesięcy zatrudniono nowych pracowników, którzy zajmą się oceną prac społeczności. Ekipa podejmie się dalszej opieki nad produkcją, stawiając przede wszystkim na dalsze podkreślanie zalet produkcji i rozbudowanych możliwości.

Dreams nie będzie jednak dostępne wyłącznie na PlayStation – dyrektor artystyczny i współzałożyciel studia, Kareem Ettouney, zapowiedział, że deweloperzy zamierzają pozwolić na poznawanie gier poza ekosystemem Sony i „na innych urządzeniach”. Zapytana o tę kwestię Reddy przyznała, że proces ten jest skomplikowany, ale potrzeba również więcej czasu i ujęcia perspektywy zgodnej ze stanowiskiem japońskiego giganta. Tak jak autorzy wielokrotnie podkreślali, pracują nad stosownymi zmianami.

Możemy podejrzewać, że Media Molecule skupia się właśnie na projekcie, o którym było głośno zanim Dreams zadebiutowało – tytuł najprawdopodobniej zostanie platformą do tworzenia projektów. Gracze mają otrzymać pełną możliwość sprzedawania efektów swoich wysiłków.

Co więcej, przedstawione informacje potwierdzają, że Media Molecule jest bezpieczne, a inwestycja w studio pozwala ze spokojem przyglądać się następnym planom deweloperów.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-will-continue-to-invest-in-dreams-as-creations-planned-to-be-accessible-outside-of-the-game

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment