Roger Żochowski Roger Żochowski 24.03.2021 06:00
Laptop, monitor, słuchawki, system routerów - Huawei prezentuje nowe produkty i kampanię z Lewandowskim
938V

Laptop, monitor, słuchawki, system routerów - Huawei prezentuje nowe produkty i kampanię z Lewandowskim

Na kolejnej konferencji zorganizowanej przez Huawei zaprezentowano nowe produkty, które trafiły do Polski. Jest wśród nich między innymi Huawei MateBook D 16, pierwszy laptop marki z 16-calowym ekranem oraz bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4i.

Od 2 kwietnia emitowany będzie kolejny spot z udziałem Roberta Lewandowskiego, prezentujący dzień z jego życia. Promujący markę piłkarz pojawi się na nim z laptopem MateBook D 16, największym ekranem w ofercie Huawei.

Huawei MateBook D 16

Huawei MateBook D 16

Zaoferuje on użytkownikom wyświetlacz 16,1 cala wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości Full HD 1920x1080 i proporcjach 16:9 przy maksymalnej jasności wyświetlacza na poziomie 300 nitów. W ekranie laptopa zastosowano antyrefleksyjną powłokę, ultracienkie ramki o szerokości 4,9 mm oraz 100% wskaźnikiem odwzorowywania palety kolorów sRGB. Urządzenie waży tylko 1,74 kg. W najgrubszej części, szerokość obudowy MateBook D 16 wynosi 18,4 mm.

W MateBook D 16 zastosowano też technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz eliminujące efekt migotania ekranu. Sprzęt napędzany jest przez procesor AMD z serii H – model AMD Ryzen 5 4600H - zintegrowanym z układem graficznym Radeon i wyposażony w sześć rdzeni oraz dwanaście wątków o maksymalnej częstotliwości 4 GHz. Do tego pamięć RAM DDR4 oraz dysk SSD NVMe PCIe o pojemności 512 GB oraz wsparcie dla Wi-Fi 6. Laptop pozwala też na szybsze łączenie się z innymi urządzeniami jak smartfon czy tablet, dzięki wbudowanej funkcji Huawei Share. 

Sprzęt na pokładzie ma baterię o pojemności 56 Wh i obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W, dzięki czemu 15 minut ładowania pozwala na oglądanie filmów przez 2 godziny. Do laptopa dołączona jest kieszonkowa ładowarka 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C. Można nią naładować również inne urządzenia wyposażone w ten port. System operacyjny preinstalowany na MateBook D 16 to Windows 10 Home. Laptop został wyposażony w dwa wejścia USB-C, dwa wejścia USB 3.2, wejście HDMI oraz wejście audio-jack 3,5 mm. Przycisk zasilania MateBook D 16 jest zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Cena? Rekomendowana cena detaliczna  to 3999 zł. W przedsprzedaży będzie można go kupić w zestawie z nowym w portfolio Huawei monitorem – Huawei Display 23.8”.

Huawei FreeBuds 4i

Najnowsze bezprzewodowe słuchawki w portfolio Huawei wyposażone są w wytrzymałą baterię o pojemności 55 mAh, która pozwala nawet na 10 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki oraz na 6,5 godziny prowadzenia rozmów z wyłączoną funkcją aktywnej redukcji szumów. W połączeniu z etui ładującym, słuchawki odtwarzają muzykę nawet przez 22 godziny i pozwalają na 14 godzin prowadzenia rozmów.

Użytkownicy sprzętu mogą skorzystać z funkcji szybkiego ładowania – już 10 minut ładowania umożliwia 4-godzinne korzystanie ze słuchawek, a pełne ich naładowanie zajmuje jedynie 60 minut. Słuchawki zamknięte w etui i będące w stanie spoczynku pozostaną naładowane aż do 200 dni, a wyjęte z etui – do 2 dni. Układ dwóch mikrofonów w Huawei FreeBuds 4i pozwala na wykrycie hałasów otoczenia i – za pomocą odwróconej fali dźwiękowej – zredukowanie hałasu do 22 dB. Słuchawki wyposażone są w 10-milimetrowe przetworniki dynamiczne, które zapewniają zwiększoną amplitudę i jeszcze mocniejsze basy. 

Do 2 kwietnia nowe słuchawki będzie można kupić w sklepie Huawei za 249 zł wybierając między dwoma kolorami, białym i czarnym. To naprawdę przyzwoita cena za sprzęt tej klasy.

Huawei Display 23.8”

Huawei Display 23.8”

Huawei wchodzi także na rynek monitorów w Polsce, wprowadzając na nasz rynek Huawei Display 23.8”. Monitor wyposażony jest w 23,8-calową matrycę Full HD o proporcjach 16:9 i otoczony cienkimi ramkami o szerokości  5,7 mm. W ekranie urządzenia zastosowano technologie ochrony oczu użytkownika. Współczynnik kontrastu to 1000:1, a odwzorowaniem przestrzeni barw NTSC jest na poziomie 72%.

Technologii FullView sprawia, że ekran monitora zajmuje 90% panelu przedniego urządzenia. Monitor zapewnia też szeroki kąt widzenia o zasięgu 178 stopni. Podobnie jak w laptopie - zastosowano technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz efekt migotania ekranu. Uchwyt urządzenia łączy się z podstawą, która umożliwia regulowanie kąta nachylenia wyświetlacza. Monitor można też zamontować na ścianie – urządzenie obsługuje standard montażu VESA. Sprzęt został wyposażony w dwa porty: HDMI oraz VGA. Rekomendowana cena detaliczna to 699 zł. 

WiFi Mesh 

WiFi Mesh 

Oto nowy system routerów, opracowany z myślą o gospodarstwach domowych, w których do Internetu podłączonych jest wiele urządzeń. System zapewnia stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 2200 MB/s i obejmuje swoim zasięgiem dużą przestrzeń, nawet do 320 m². W sprzedaży dostępne są dwie wersje Huawei WiFi Mesh: zestaw złożony z trzech satelitów w rekomendowanej cenie detalicznej 999 zł oraz zestaw z dwoma satelitami w rekomendowanej cenie detalicznej 699 zł.

Każdy z podłączonych do systemu satelitów został wyposażony w czterordzeniowy procesor Gigahome 1,4 GHz. W połączeniu z obsługą trzech pasm komunikacji AC2200: 2,4 GHz, 5 GHz i 5 GHz, które automatycznie przełączają się w zależności od potrzeb. Aplikacja ta umożliwia również zarządzanie domową siecią, w tym wybór ustawienia limitów prędkości, a także kontrolę korzystania z Internetu przez użytkowników podłączonych do sieci, np. dzieci. 

Tagi: huawei polska produkty