Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.03.2021 11:54
LG może zrezygnować z produkowania smartfonów. Poważne problemy z mobilnym działem firmy
1093V

LG może zrezygnować z produkowania smartfonów. Poważne problemy z mobilnym działem firmy

Ciemne chmury zbierają się nad działem smartfonowym w LG. Koreański gigant ma coraz większy problem ze sprzedażą swojego mobilnego sprzętu.

Pojawiają się pogłoski, że LG może niedługo w ogóle wycofać się z produkcji smartfonów. Według przecieków firma prowadziła w ostatnim czasie rozmowy z wietnamską korporacją Vingroup i Volkswagenem, chcąc sprzedać tym firmom swój dział smartfonów. Południowokoreański serwis dongA donosi, że LG nie doszło jednak do porozumienia z tymi koncernami, co prawdopodobnie skazuje linię smartfonów LG na zniknięcie z rynku.

Według rzeczonego serwisu rozmowy z Vingroup i Volkswagenem nie zakończyły się sukcesem ze względu na zbyt wysoką cenę, jaką chcę uzyskać LG za swój dział smartfonów. W oficjalnych komentarzach koreańska korporacja twierdzi, że to tylko pozbawione podstaw spekulacje, ale oczywiście trudno oczekiwać od firmy, że przyznałaby się do prób pozbycia się swojego mobilnego biznesu.

W ostatnim czasie LG zanotowało wyraźny spadek sprzedaży swoich smartofnów. Firma zgłosiła ogromne straty z tego tytułu - tylko w IV kwartale 2019 roku koreański koncern stracił na prowadzeniu biznesu w tym zakresie swoich 850 mln dolarów. W 2019 roku firma raportowała też spadek sprzedaży swoich smartfonów o aż 21% w porównaniu z 2018 rokiem. Jako główny powód tych rozczarowujących wyników koreańska korporacja podawała działania konkurentów z Chin z ich "agresywną polityką cenową" - jak to ujęło LG.

Źródło: https://www.techradar.com/news/lg-android-phones-may-be-over

Tagi: finanse lg problemy smartfony