Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.03.2021 10:26
Aplikacje w Androidzie ciągle się zawieszają. Google poprawia swój błąd w aktualizacji
2455V

Aplikacje w Androidzie ciągle się zawieszają. Google poprawia swój błąd w aktualizacji

Nie resetujcie systemu Android w waszym sprzęcie, jeśli w ostatnim czasie mieliście problemy z działaniem wielu aplikacji (chociażby Gmaila) na swoich smartfonach. To wina Google.

Programiści Google zaliczyli poważną wpadkę. W najnowszej aktualizacji komponentu Android System WebView, odpowiedzialnego za wyświetlanie zawartości internetowej w różnych apkach na Androidzie, pojawił się błąd, który skutkuje zawieszaniem się wielu programów zainstalowanych na naszych smartfonach. Problem dotyczy nie tylko np. Gmaila czy Asystenta Google, który wyłączał się często po paru sekundach działania, ale również apek od firm niezwiązanych z Googlem, które polegają na komponencie Android System WebView.

Google poinformowało wczoraj wieczorem, że zajmuje się tym problemem. Firma zdążyła w ciągu kilkunastu godzin przygotować łatkę Android System WebView. Patch Android System WebView o oznaczeniu 89.0.4389.105, który jest już dostępny do pobrania ze Sklepu Google Play, rozwiązuje wszystkie kłopoty z systemem Android. Łatka powinna się pobrać automatycznie, jeśli nie wyłączyliście takiej opcji w swoim systemie. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie instalować tej aktualizacji GoogleWebView, to pomaga również przywrócenie rzeczonego komponentu do "gołej postaci", czyli odinstalowanie dotychczasowych aktualizacji.

Cóż, nawet największym gigantom świata IT zdarzają się poważne wpadki. Dobrze, że w tym przypadku Google szybko zareagowało na komunikaty ze strony użytkowników smartfonów z Androidem.

Źródło: https://www.google.com/appsstatus#hl=en&v=issue&sid=1&iid=aa75515d184a2423be444d676b7ebf45
https://www.xda-developers.com/google-confirms-webview-issue-crashing-android-apps/
https://www.tabletowo.pl/zamykanie-aplikacji-wadliwa-aktualizacja-androida/

Tagi: Android bug google system