Iza Łęcka Iza Łęcka 18.03.2021 10:17
Bobby Kotick
4387V

Activision krytykowane za zwolnienia. Pracownicy otrzymali 200 dolarowe bony, a prezes zgarnie 200 mln premii

Activision Blizzard ponownie może poszczycić się rekordowym okresem, który jednak nie powstrzymał kolejnej fali zwolnień. Włodarze korporacji są gromieni za podjęcie decyzji w trudnym momencie, podczas gdy prezes Bobby Kotick zostanie nagrodzony premią na poziomie 200 mln dolarów.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy informowaliśmy o znakomitych wynikach Activision Blizzard. Amerykańskie przedsiębiorstwo notuje rekordowy okres na giełdzie, a seria Call of Duty sprzedaje się jak nigdy wcześniej. Te ogromne sukcesy nie powstrzymują jednak przed wzmożoną akcją zwolnień, do których regularnie dochodzi.

Kilka dni temu Jason Schreier potwierdził, że kilkudziesięciu pracowników Activision Blizzard otrzymało wypowiedzenia. Nie otrzymaliśmy dokładnych liczb, jednak mowa o „mniej niż 2% siły roboczej”, czyli najprawdopodobniej około 190 osobach. Wiadomo jednak, że z zespołu zajmującego się e-sportem i eventami odprawiono co najmniej 50 zatrudnionych.

Activision Blizzard zaoferował byłym pracownikom trzymiesięczne odprawy oraz „karty podarunkowe o wartości 200 dolarów do sklepu Battle.net”.

W obliczu rekordowych rezultatów finansowych decyzja włodarzy korporacji jest niezrozumiała i szeroko krytykowana przez graczy – komentatorzy podkreślają, że obecnie panująca sytuacja na świecie wzmacnia znaczenie firmy, która jednocześnie powołując się na pandemię żegna się z ludźmi. W zamian oferowany jest śmieszny bonus. Co więcej, jak podaje serwis Gamespot, Bobby Kotick otrzyma 200 mln dolarów premii. Prezes Activision Blizzard może liczyć na tak rewelacyjną gratyfikację dzięki wynikom, jakie nieustannie osiąga przedsiębiorstwo.

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku światło dzienne ujrzał temat zarobków prezesa Activision Blizzard, który dostał ponad 30 mln dolarów wynagrodzenia, podczas gdy zwolnionych zostało 800 pracowników.

Źródło: https://wccftech.com/activision-blizzard-fires-more-gives-ceo-200m/

Tagi: Activision Activision Blizzard Bobby Kotick zwolnienia