Operation Tango i Chicory: A Colorful Tale zmierzają na PS5 i PS4. Sony zaprezentuje dzisiaj 7 gier

News
622V
Operation Tango i Chicory: A Colorful Tale zmierzają na PS5 i PS4. Sony zaprezentuje dzisiaj 7 gier
Wojciech Gruszczyk | 17.03.2021, 15:58

Shuhei Yoshida zaprosił graczy na kolejną dawkę PlayStation Indies, czyli prezentację mniejszych produkcji, które w niedalekiej przyszłości trafią na PlayStation 4 i PlayStation 5. Na dobry początek pokazano Operation Tango oraz Chicory: A Colorful Tale.

Shuhei Yoshida w zeszłym roku otrzymał za zadanie stworzenie zespołu PlayStation Indies, który ma promować niezależne produkcje zmierzające na rynek. Dzisiaj charyzmatyczny Japończyk przedstawi aż siedem tytułów i gry trafią na PlayStation 5 i PlayStation 4.

Operation Tango zadebiutuje wiosną na platformach Sony i jest to kooperacyjna, szpiegowska przygodówka z pełnym wsparciem trybu sieciowego. W produkcji otrzymamy możliwość wcielenia się w hakera lub agenta, którzy wspólnymi siłami będą rozwiązywać skomplikowane zagadki – tylko dzięki ich pracy można uratować świat. Twórcy przygotowali asymetryczną rozgrywkę, więc choć zabawa będzie odbywać się w tym samym czasie, to zawodnicy sprawdzą wydarzenia z różnych perspektyw. Warto wspomnieć, że pozycja Clever Plays została zapowiedziana w zeszłym roku i zmierza również na PC.

Natomiast Chicory: A Colorful Tale to przygodówka z elementami metroidvanii, za którą odpowiada Greg Lobanov i jego zespół Dumb and Fat Games. Tytuł przedstawi graczom krainę Picnic Province – miejsce jest zamieszkiwane wyłącznie przez zwierzęta, które jednak posiadają imiona zapożyczone od nazw potraw. Fabuła skupia się na poszukiwaniach zajęczycy Cykorii, którą chce odnaleźć pies Pizza. Gra trafi na PS5, PS4 i PC.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/03/17/indies-take-the-spotlight-with-a-day-of-new-reveals-and-updates/ YouTube

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych