Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2021 20:42
GTA ONline
2030V

GTA Online otrzyma znacznie krótsze ekrany wczytywania. Rockstar korzysta z porad gracza

Rockstar naprawi jeden z największych problemów GTA Online. Twórcy wykorzystają porady jednego z fanów gry, który przedstawił na swojej stronie szczegóły, jak można przyspieszyć wczytywanie gry o 70%.

Na początku marca jeden z graczy GTA Online postanowił przyjrzeć się największemu problemowi gry – wczytywaniu rozgrywki. W niektórych sytuacjach dołączanie na serwer może trwać nawet 6 minut, więc t0sta wziął na warsztat pozycję i szybko odnalazł źródło problemu.

Tytuł Rockstar wykonywał szereg testów plików przed dołączeniem zawodnika do rozgrywki, co okazało się niepotrzebne. Gracz okazał się deweloperem, który przygotował bardzo dokładną analizę problemu z propozycją rozwiązania niedogodności. Jego zdaniem doświadczony twórca ze studia zajmującego się Grand Theft Auto powinien rozwiązać problem w dobę.

W rezultacie trwało to dłużej, ale Rockstar faktycznie potwierdził, że praca okazała się dokładna i GTA Online otrzyma stosowną aktualizację:

„Po dokładnym sprawdzeniu, możemy potwierdzić, że gracz t0st faktycznie ujawnił aspekt kodu gry związany z czasami ładowania dla wersji PC GTA Online, który mógłby zostać poprawiony. W wyniku tych badań wprowadziliśmy pewne zmiany, które zostaną zaimplementowane w nadchodzącej aktualizacji tytułu”.

Deweloperzy w ostateczności nie potwierdzili, czy GTA Online będzie wczytywać się teraz o 70% szybciej, ale myślę, że fani sieciowego Grand Theft Auto 5 szybko zweryfikują pracę Rockstar. Studio podziękowało t0stowi za jego pracę.

Źródło: https://www.pcgamer.com/rockstar-thanks-gta-online-player-who-fixed-poor-load-times-official-update-coming/

Tagi: Grand Theft Auto V gta online Rockstar Games Rockstar North