Roger Żochowski Roger Żochowski 12.05.2012 18:32
Horror Guillermo Del Toro skasowany?
542V

Horror Guillermo Del Toro skasowany?

W grudniu 2010, THQ ogłosiło współpracę z reżyserem Guillermo Del Toro, której efekt mieliśmy podziwiać w horrorze nazwanym roboczo inSANE. Ostatnie kłopoty THQ i brak jakichkolwiek informacji o grze od początku nie wróżyły jednak nic dobrego...

xxxxx

 

Twórca takich filmów jak Labirynt Fauna i Hellboy miał zamiar zrewolucjonizować rynek growych horrorów, ale wygląda na to, że przynajmniej na razie nie będzie mu to dane. THQ podzieliło się z opinią publiczną listą, na której pojawiły się przybliżone daty premier zapowiedzianych tytułów. inSANE próżno tam szukać.
 

Na rozpisce znalazło się z kolei Devil's Third, najnowsza gra Tomonobu Itagakiego (byłego szefa Team Ninja), przy której widnieje rok 2013. Albo więc prace nad inSANE zostały wstrzymane, albo projekt przeniesiono na 2014 rok. Istnieje też możliwość, że ktoś zapomniał wpisać tytuł na listę, ale jest to bardzo mało prawdopodobne. Tak jak wspomniałem THQ cudem uniknęło ostatnio bankructwa, dlatego cięcia kosztów były naturalną koleją rzeczy. Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że prace nad inSANE zostały zamrożone. Ostatni raz o grze mówiono oficjalnie w listopadzie ubiegłego roku. THQ póki co nie skomentowało całej sprawy.

Tagi: guillermo del toro insane THQ