Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2021 15:02
Gordon Hall
1300V

Założyciel Rockstar Leeds zmarł. Gordon Hall miał zaledwie 51 lat

Zmarł Gordon Hall, który przyczynił się do wielu produkcji Rockstar dla urządzeń przenośnych. Twórca założył firmę, która została kupiona i przemianowana na Rockstar Leeds.

Gordon Hall w 1997 roku założył firmę Möbius Entertainment, która zajęła się tworzeniem produkcji na Game Boy'a i Game Boy'a Advance. Deweloperzy zyskali uznanie przenosząc historię Maxa Payne'a na małą konsolę Nintendo – właśnie dzięki pracy nad tym tytułem, studio zostało wykupione przez Take-Two i przemianowane na Rockstar Leeds.

Twórca miał okazję pracować przy między innymi Grand Theft Auto: Liberty City Stories i GTA: Chinatown Wars, ale po pewnym czasie przeniósł się do Rockstar San Diego, gdzie w 2009 roku rozwijał Red Dead Redemption.

W latach 2011-2013 Gordon Hall zdecydował się na dłuższy urlop, podczas którego badał psychologię graczy i strategie mikrotransakcji. Po powrocie zdecydował się dołączyć do Activision Blizzard Mobile, gdzie zajął stanowisko dyrektora kreatywnego.

Wiadomość o śmierci 51-letniego Gordona Halla została przedstawiona przez osoby związane ze sceną deweloperską z Yorkshire. Nie poznaliśmy przyczyny śmierci.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-03-11-rockstar-leeds-founder-gordon-hall-dies

Tagi: Gordon Hall Rockstar Rockstar Leeds