Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.03.2021 09:30
Apex Legends Switch
1448V

Apex Legends zbiera baty na Nintendo Switch. Wymóg zaczynania zabawy od zera i kiepski framerate

Wiele osób wyczekiwało premiery Apex Legends na Switch. Okazuje się niestety, że musimy przełknąć w przypadku tej strzelanki free-to-play gorzką pigułę.

Apex Legends jest już w większości regionów gotowy do pobrania przez posiadaczy Nintendo Switch. Okazuje się, że tytuł wymaga wygospodarowania 25 GB na ściągane pliki. W opisie gry na eShopie pojawia się ostrzeżenie, że tytuł wymaga posiadania odpowiednio pojemnej karty MicroSD.

Niestety fani, którzy wyczekiwali tej switchowej premiery muszą przełknąć gorzką pigułę. Okazuje się, że edycja na Switch nie wspiera cross-platformowych postępów, więc nic nie poprawiono tu względem aktualnych wydań gry. Apex Legends na konsoli Nintendo nie obsługuje save'ów zapisanych w Chmurze podczas zabawy na PS4, XOne czy PC. Rozgrywkę trzeba na Switch zaczynać od zera (dodajmy, że tak jest też w przypadku przesiadki na inne platformy), pomimo możliwości prowadzenia starć cross-platformowych. Chad Grenier, reżyser Apex Legends, podkreśla w wywiadzie, że funkcja uwzględniająca save'y zapisane na innych platformach "jest planowana", ale prowadzi do niej "jeszcze długa droga".

Sama jakość konwersji Apex Legends też pozostawia wiele do życzenia. W kilku recenzjach dziennikarze narzekają na duże spadki framerate'u podczas grania na Switch - nawet w okolice 15-20 klatek animacji na sekundę. Dzieje się to zarówno w trybie stacjonarnym, jak i przenośnym.

Gracze rekomendują, by wyłączać opcję starć cross-playowych, bo przy walkach z graczami bawiącymi się na innych platformach, nie mają praktycznie szans, zmagając się z kiepskim frameratem i mniejszą szczegółowością obrazu.


Źródło: https://www.theverge.com/2021/3/10/22323591/apex-legends-switch-port-cross-progression-purchases-fortnite
https://www.polygon.com/22323939/apex-legends-nintendo-switch-graphics-framerate-port-cross-play-disable-panic-button

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment