Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2021 19:00
Xbox zapowiada oczekiwaną od dawna funkcję - lokalizacja
1980V

Xbox zapowiada oczekiwaną od dawna funkcję. Gracze łatwo sprawdzą lokalizację gier

Microsoft właśnie potwierdził wiadomość, na którą od dawna czekało wielu graczy. Korporacja pozwoli teraz bardzo dokładnie sprawdzać lokalizacje gier, by klienci mogli ściągnąć na swoje Xboksy Series X|S i Xboksa One produkcje z oczekiwanym językiem.

Xbox nie próżnuje w tym tygodniu i po potwierdzeniu przejęcia Bethesdy oraz ujawnieniu nowej aktualizacji Xboksów, nadszedł czas na uporządkowanie sklepu. Firma właśnie zapowiedziała, że w Microsoft Store na konsolach oraz przez aplikację Xbox Game Pass znajdziemy teraz szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji gier.

Korporacja chce mieć pewność, że każdy gracz będzie mógł kupić lub ściągnąć produkcję ze świadomością, na co może liczyć po włączeniu tytułu. Z tego powodu przygotowano nową etykietę „Języki”, która zbiera informacje dotyczące trzech elementów gry – interfejsu, dźwięku oraz napisów.

Wszystkie szczegóły są przedstawione w 27 językach i teraz przed pobraniem pozycji będziemy wiedzieć, czy możemy liczyć na dubbing, rodzime napisy lub przynajmniej przetłumaczone menu. W dodatku jeśli ustawicie polski język jako preferowany, to nie będziecie musieli przewijać całej listy, by dowiedzieć się, czy gra została zlokalizowana.

„Dodanie znaczników językowych w sklepie Microsoft Store na konsoli Xbox oraz w aplikacji Xbox Game Pass na konsolach to ważny krok w kierunku realizacji naszego celu, jakim jest zapewnienie Tobie i Twoim znajomym poczucia, że grając na konsoli Xbox czujecie się jak w domu”.

To początek oczekiwanych zmian i wkrótce firma zapewni łatwiejsze wyszukiwanie pozycji – tak by gracze mogli w prosty sposób odnaleźć odpowiednie dla siebie tytuły.

Xbox lokalizacja grafika

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/03/10/discover-games-on-xbox-in-your-preferred-language/

Tagi: Microsoft Xbox xbox one xbox series x|s