Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2021 11:44
Loop Hero zgarnia rewelacyjne oceny w recenzjach. Ogromny sukces niepozornej gry z Rosji
1208V

Loop Hero zgarnia rewelacyjne oceny w recenzjach. Ogromny sukces niepozornej gry z Rosji

Loop Hero wyrosło niespodziewanie na ogromny hit rynku PC. Pisaliśmy już o spektakularnej sprzedaży tej niepozornej gry rosyjskich deweloperów. Teraz warto przyjrzeć się, jakie oceny zgarnia rzeczony dungeon crawler.

Valheim cały czas pozostaje największym hitem sprzedaży na Steam. Po piętach depcze mu jednak Loop Hero, który zgarnia bardzo wysokie oceny w recenzjach. Rosyjski tytuł znajduje się w rankingu sprzedaży na Steam wciąż tylko jedną pozycję za niesamowicie popularnym survivalem wikingów.

Gracze są ogromnie pozytywnie nastawiani do Loop Hero. Na Steam tytuł może się pochwalić aż 95% pozytywnych recenzji użytkowników (średnia z 6716 werdyktów). Doskonale grze idzie też u krytyków z wiekszych serwisów. Na Metacritic Loop Hero wypracował sobie średnią 8,5/10, wyciągniętą z 29 tekstów.

Recenzenci zachwycają się balansem rozgrywki, ciekawą oprawą retro, doskonałym wpleceniem motywów z roguelike'ów w gameplay i kreatywną fabułą. Najniższa dotychczasowa ocena to 7/10 od Attack of the Fanboy. Autor tekstu z tego serwisu narzeka na trochę zbyt monotonną walkę, która na dodatek jest mało interesująca wizualnie.

Jeszcze przez najbliższą dobę Loop Hero, które debiutowało na Steam w zeszłym tygodniu, można kupić z rabatem 15% - za 59 zł.

Więcej na temat komercyjnego sukcesu Loop Hero przeczytacie tutaj.


Źródło: Metacritic

Tagi: Devolver Digital Four Quarters Loop Hero