Iza Łęcka Iza Łęcka 08.03.2021 12:00
Kosmiczny Mecz 2 bez jednej z postaci. Skunks Pepe Le Swąd miałby normalizować gwałt
4303V

Kosmiczny Mecz 2 bez skunksa Pepé Le Swąd. Postać miałaby normalizować gwałt

Kontrowersji i komentarzy wokół „Kosmicznego Meczu 2” ciąg dalszy. Tym razem potwierdzono, że skunks Pepé Le Swąd, który w produkcji z 1996 roku należał do drużyny, nie zawita na boisku w kontynuacji. Powodem usunięcia bohatera są najpewniej jego kontrowersyjne reakcje popularyzujące zachowania przemocowe wobec kobiet. 

Zaplanowana premiera „Kosmicznego Meczu 2” zbliża się wielkimi krokami, tymczasem kolejne doniesienia dotyczące produkcji spotykają się z coraz bardziej zdecydowanymi reakcjami widzów. Po modyfikacji wyglądu Króliczki Loli, zmiany dosięgnęły również skunksa Pepé Le Swąda, którego nie zobaczymy na koszykarskim boisku. 

Romantycznego skunksa, który podkochuje się w czarno-białych kotkach, myląc je z przedstawicielkami swojego gatunku, widzowie mogli zobaczyć już w 1945 roku w jednej z kreskówek Looney Tunes. Od tego czasu niemal każdy, kto oglądał Zwariowane Melodie kojarzył Pepé  - bohater znalazł się również w „Kosmicznym Meczu”. Okazuje się jednak, że animowanego zwierzaka nie zobaczymy w najnowszej ekranizacji z LeBronem Jamesem, bowiem reżyser Malcolm D. Lee wyciął jedną ze scen z jego udziałem już w zeszłym roku. 

Przytoczona scena miała być utrzymana w stylu "Casablanci", gdzie Pepé byłby barmanem i po raz kolejny podrywał jedną z kobiet. Jego nieudane zaloty miały się zakończyć zdecydowanym sprzeciwem. Zgodnie ze źródłami Deadline już trzy miesiące temu Le Swąd nie znalazł się w żadnym z ujęć „Kosmicznego Meczu 2”.

Powodem wprowadzonych zmian wydaje się kontrowersyjne zachowanie zwierzaka, który znany jest z nachalnego wyrażania swoich uczuć względem przedstawicielek płci pięknej. Swego czasu dziennikarz New York Times, Charles M. Blow, stwierdził, że Pepé Le Swad wpisuje się w „kulturę gwałtu”, a jego zachowania normalizują gwałt. Reporter odniósł się do scen, kiedy to skunks zamykał kotki, w których się podkochiwał, nie dając im szans na ucieczkę. 

„Ta kreskówka utrwala w chłopcach przekonanie, że gdy kobieta mówi NIE, to tak naprawdę ma na myśli TAK, a wszystko jest tylko częścią gry wstępnej” -  pisał Blow.

Źródło: https://deadline.com/2021/03/pepe-le-pew-space-jam-2-new-york-times-rape-culture-controversy-1234708688/
https://naekranie.pl/aktualnosci/kosmiczny-mecz-2-skunks-pepe-le-swad-usuniety-kontrowersje-1615193610

Tagi: kosmiczny mecz kosmiczny mecz 2