Gwiezdne Wojny 9 miały zawierać scenę tortur? Ta została podobno usunięta, bo film byłby zbyt mroczny

Filmy/seriale
1319V
Gwiezdne Wojny 9 miały zawierać scenę tortur? Ta została podobno usunięta, bo film byłby zbyt mroczny
Kajetan Węsierski | 07.03.2021, 14:30

Wygląda na to, że początkowo ostatnio filmowa odsłona Gwiezdnych Wojen miała mieć znacznie ciężki klimat i mroczniejszy wydźwięk. 

W świecie Gwiezdnych Wojen dzieje się naprawdę dużo. Choć dwa lata temu dostaliśmy oficjalne zakończenie Sagi Skywalkerów, która była z nami przez ponad czterdzieści lat, to tempo zdaje się tylko przyspieszać. Jesteśmy przecież już po dwóch znakomitych sezonach serialu "The Mandalorian", a przyszłość rysuje się w niezwykle kolorowych barwach, albowiem zapowiedziano całą masę nowych tytułów

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz natomiast w Internecie pojawiła się bardzo ciekawa informacja w kontekście filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie". Jak się bowiem okazuje, początkowo miała się w nim znaleźć scena, w której Kylo Ren torturuje Chewbaccę. Informacja pojawiła się w książce, którą napisał autor wcielający się w futrzanego kosmitę, Joonas Suotamo, a rozeszła się dzięki jednemu z kont na Twitterze o Adamie Driverze. Możemy tam przeczytać

Adam nie odzywał się zbyt wiele w trakcie przerw, nawet pomimo faktu, że aktorzy byli przyjaciółmi. Joonas przekazał, że Adam był tak przekonujący w usuniętej scenie tortur, że rzeczywiście przerażał. Scena mogłaby po prostu sprawić, że film byłby zdecydowanie zbyt mroczny. 

Dowiedzieliśmy się także, że sama scena była bardzo intensywna i trudna dla obu aktorów. Szczególnie wycieńczająca okazała się jednak właśnie dla Adama Drivera, który na potrzebę wcielenia się w Kylo Rena, przestawił się na inne funkcjonowanie mentalne i przybrał psychikę potwora zarówno przed kamerami, jak i poza nimi. 

Źródło: https://comicbook.com/starwars/news/star-wars-the-rise-of-skywalker-deleted-scene-kylo-ren-chewbacca-torture/

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper