Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2021 20:20
Wąż Netflix
921V

Wąż na Netflix. Platforma przedstawi historię seryjnego mordercy

Netflix podejmuje temat kolejnego seryjnego mordercy. Na platformie pojawi się „Wąż” i serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, a dokładnie historią seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja.

Netflix już wkrótce może zaprezentować widzom kawał ciekawej historii. Choć tytuł „Wąż” nie brzmi specjalnie zachęcająco, to jednak w tym wypadku widzowie otrzymają 8-odcinkową historię przygotowaną na faktach. Tom Shankland i Hans Herbots zajęli się reżyserią opowieści, którą przygotowali Richard Warlow i Toby Finlay – twórcy postanowili opowiedzieć widzom o Charlesie Sobhraju.

„Wąż” to jeden z pseudonimów seryjnego mordercy, który w latach 70. XX wieku na terenie Azji Południowo-Wschodniej tropił i zabijał zachodnich turystów. Charles Sobhraj był najbardziej poszukiwanym przestępcą przez Interpol i jego historia może zaciekawić wielu widzów platformy Netflix:

„Udający handlarza klejnotami Charles Sobhraj i jego dziewczyna Marie-Andrée Leclerc podróżowali w latach 1975–1976 przez Tajlandię, Nepal i Indie. W tym czasie popełnili wiele zbrodni na azjatyckim „szlaku hipisów” i stali się głównymi podejrzanymi o morderstwa młodych turystów z Zachodu. Zagmatwaną sieć zbrodni i kłamstw zaczął rozplątywać Herman Knippenberg, początkujący pracownik ambasady Holandii w Bangkoku. Razem z żoną Angelą, policjantami z całego świata i świadkami groźnych manipulacji Sobhraja uruchomił zaskakujący ciąg zdarzeń, dzięki którym Sobhraj został numerem 1 na liście poszukiwanych przez Interpol z nakazem aresztowania obowiązującym na kilku kontynentach”.

Premiera serialu została zaplanowana na 2 kwietnia, a pierwszy zwiastun bardzo dobrze przedstawia historię. Trudno ocenić projekt po zwykłym zwiastunie, ale jeśli twórcy w należyty sposób podeszli do faktów, to możemy otrzymać kawał ciekawej produkcji.

Sprawdźcie 10 najlepszych seriali o seryjnych mordercach oraz przeczytajcie naszą recenzję drugiego sezonu „Mindhuntera”.

Źródło: https://upflix.pl/aktualnosci/waz-zwiastun-nowego-miniserialu-netflixa-2021-03-04

Tagi: Netflix netflix polska serial Wąż