Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2021 09:49
Dota 2
452V

DOTA: Dragon's Blood. Zwiastun serialu anime bazującego na ogromnym hicie Valve

Pacific Rim: The Black to nie jedyna oryginalna nowość anime w marcowej ofercie Netflixa. Pod koniec miesiąca obejrzymy też DOTA: Dragon's Blood.

W przypadku DOTA: Dragon's Blood chodzi oczywiście o adaptację DOTA 2, słynnej sieciowej gry Valve z 2013 roku, która cały czas stanowi jedną z 5 najpopularniejszych produkcji na Steam. 

Za wykonanie animacji DOTA: Dragon's Blood odpowiada Studio MIR z Korei Południowej. Zespół stworzył wcześniej takie animacje jak "The Legend of Korra", "Voltron: Legendary Defender" czy wreszcie "Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge" z 2020 roku. Koreańskie studio przygotowuje też aktualnie film animowany bazujący na książkach Andrzeja Sapkowskiego pt. "The Witcher: Nightmare of the Wolf" (premiera ma się odbyć w 2021 roku).

Serial "DOTA: Dragon's Blood" zadebiutuje w ofercie Netflixa już 25 marca 2021 r. W 1 sezonie zobaczymy 8 odcinków serialu.  W serialu prześledzimy losy Daviona, rycerza który poświęcił życie walce ze smokami, który wplątuje się w wydarzenia związane z księżniczką Miraną, znacznie wykraczające poza jego codzienną profesję.

Sprawdźcie przy okazji zajawki serialu anime Pacific Rim: The Black, który wskoczy na rzeczoną platformę VOD już 4 marca.

Tagi: Dota 2 Valve