Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.02.2021 16:45
Heroes of Might and Magic III 22 lata
1549V

Heroes of Might and Magic III. Popularne "Hirołsy" kończą dziś 22 lata, jak wspominacie grę?

Końcówka lutego mija nam pod znakiem obchodzenia rocznic kilku bardzo ważnych premier w naszej branży. Dziś rano Mateusz pisał o czwartych urodzinach przygód Aloy w Horizon: Zero Dawn, zaś teraz przypomnimy sobie nieco starszego klasyka. 

Dziś bowiem mijają aż 22 lata od światowej premiery kultowego w naszym kraju Heroes of Might and Magic III, którego to pojawienie się odmieniło gatunek strategii już na zawsze - a przynajmniej pod wieloma względami.

28 lutego 1999 roku 3DO Company wypuściło na rynek trzecią i jak do tej pory chyba najlepszą odsłonę legendarnych już "hirołsów", których wyjątkowy status w Polsce i na całym Świecie jest wręcz niewyobrażalny - do tego stopnia, że wciąż organizowane są mistrzowskie turnieje dla najwierniejszych fanów.

W późniejszym okresie Heroes of Might and Magic III otrzymało dwa oficjalne rozszerzenia Armageddon’s Blade oraz The Shadow of Death, jakie następnie zostały rozwinięte przez społeczność o kolejne nieoficjalne modyfikacje wielkości pełnoprawnych dodatków.

Dziś możemy zakupić zarówno oryginalną odsłonę z 1999 roku na GOG-u jak i odświeżony remaster HD z 2015 roku. Graliście w "hirołsy" czy jednak ominęła Was ta przyjemność?

Tagi: 3DO Company Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja New World Computing Ubisoft