Red Dead Redemption ze świetnym nawiązaniem do RDR2. Gazeta przedstawia ciekawe informacje nt. pewnej choroby

Gry
5993V
Red Dead Redemption ze świetnym nawiązaniem do RDR2. Gazeta przedstawia ciekawe informacje nt. pewnej choroby
Mateusz Wróbel | 27.02.2021, 16:23

Jeden z fanów serii Red Dead Redemption znalazł ciekawy smaczek, który nawiązuje do głównego bohatera RDR2.

Rockstar Games są perfekcjonistami i pomyśleli niemalże o każdym aspekcie Red Dead Redemption, jak i Red Dead Redemption 2. Firma najwidoczniej jeszcze przed debiutem pierwszej części serii, będącej sequelem drugiej odsłony, wiedziała, co chce przedstawić w prequelu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Uwaga na spoilery!


W trakcie zwiedzania terenów w Red Dead Redemption, możemy natknąć się na pewną gazetę, w której przeczytamy o chorobie nazywanej gruźlicą. To właśnie przez nią w "dwójce" z życiem musiał pożegnać się Arthur Morgan, bowiem w tamtych czasach była ona nieuleczalna. Przypomnijmy, że akcja serii rozgrywa się między 1899 a 1912 rokiem.

Wpis umieszczony w gazecie opowiada o tytoniu, który pomaga - będąc zarażonym ww. chorobą - w "zdezynfekowaniu" swojego organizmu. Jak to zrobić? Według twórców reklamy: regularnie palić papierosy w ciągu dnia (warto zaznaczyć, że jest to niezgodne ze współczesną medycyną). Posiadacze Red Dead Redemption 2 mogą "zmusić" protagonistę do ciągłego palenia papierosów, ale nawet jeśli będziemy to robić co kilka minut, to bohater koniec końców umrze z wycieńczenia. 

A piece from RDR1 newspaper that Arthur Morgan might find mind blowing. from r/reddeadredemption

Na sam koniec warto wspomnieć, że Rockstar Games rozpoczął wstępne prace nad Red Dead Redemption 2 tuż przed premierą "jedynki", co oznacza, że historia, jak i bohaterowie byli już w pewnym sensie wykreowani. Ten zabieg pozwolił twórcom zamieścić w grze parę smaczków, które są swego rodzaju ukłonem w stronę Arthura Morgana. Kto wie, być może w przyszłości znajdziemy kolejne tego typu nawiązania?

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: https://gamerant.com/red-dead-redemption-newspaper-arthur-morgan/

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper