Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2021 17:20
Cień i kość
1063V

Cień i kość od Netflix. Platforma pokazuje intrygujący serial fantasy

„Cień i kość” to najnowsza propozycja platformy Netflix, która zostanie udostępniona szerokiej publice już w kwietniu. Na dobry początek zaprezentowano teaser i materiał może sprawić, że będziecie bardzo zainteresowani produkcją.

23 kwietnia widzowie platformy Netflix otrzymają dostęp do ośmiu odcinków serialu „Cień i kość”, który został przygotowany przez Erica Heisserera. Producentką wykonawczą została Leigh Bardugo – pisarka jest autorką bestsellerowej serii powieści „Uniwersum Griszów”. Na podstawie jej debiutanckiej powieści „Cień i kość” przygotowano serial.

Alina Starkov została główną bohaterką historii, a podczas kolejnych epizodów zobaczymy, jak żołnierka odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju:

„Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii”.

Pierwszy zwiastun „Cień i kość” potrafi zainteresować opowieścią, która wciąż cieszy się dużą popularnością, więc najnowsza propozycja streamingowego giganta może zainteresować szerokie grono odbiorców. Na ostateczne opinie dotyczące jakości projektu musimy zaczekać, ale jeśli należycie do sympatyków propozycji Leigh Bardugo, to powinniście pamiętać o tej premierze.

Tak prezentuje się obsada: Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Sujaya Dasgupta (Zoya Nazyalensky), Danielle Galligan (Nina Zenik), Daisy Head (Genya Safin), Simon Sears (Ivan), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Zoë Wanamaker (Baghra), Kevin Eldon (The Apparat), Julian Kostov (Fedyor), Luke Pasqualino (David), Jasmine Blackborow (Marie), Gabrielle Brooks (Nadia).

Przeczytajcie nasze recenzje: „Kajko i Kokosz” oraz „Pele”.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: Cień i kość Netflix serial zwiastun