Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2021 09:16
Amazon Polska
3177V

Amazon. Informatorzy donoszą o zaskakująco szybkim starcie sprzedaży w Polsce

Wiemy już od początku roku, że Amazon oficjalnie wejdzie niedługo ze sprzedażą w Polsce. Wielką niewiadomą pozostaje cały czas dokładny termin uruchomienia polskiej wersji znanej sieci sklepów.

Pojawiają się już sygnały, że do premiery usług Amazon w Polsce dojdzie już bardzo niedługo. Informatorzy serwisu Money.pl donoszą, że polska wersja tej platformy będzie dostępna już od 1 marca 2021 r. Serwis wirtualnemedia twierdzi przy tym, że niektórzy sprzedawcy już otrzymali informacje, które zdają się potwierdzać taką wersję - Amazon miałby ruszyć w Polsce z początkiem marca bieżącego roku.

Zwykle w przypadku Amazona od zapowiedzi otwarcia lokalnej wersji sklepu do jego realnej premiery mijały 2 miesiące, więc tempo byłoby w przypadku naszego kraju ekspresowe. Możliwe jednak, że Amazon tak się spieszy, bo chce wykorzystać okres zakupów przed świętami wielkanocnymi, przypadającymi na pierwsze dni kwietnia.

Większość analityków podkreśla, że wejście Amazon na polski rynek to największe wydarzenie ostatnich lat w branży e-handlu. Amazon czeka w najbliższym czasie batalia z dotychczasowym liderem tego segmentu w naszym kraju, czyli z Allegro. Więcej na temat wejścia Amazon do Polski przeczytacie tutaj.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/amazon-nieoficjalnie-wiemy-kiedy-wystartuje-polski-sklep-6611697325620160a.html
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polski-amazon-start-marzec-cena-oferty-jak-zalozyc-konto

Tagi: allegro amazon polska sklep