Hearthstone rozpoczyna Rok Gryfa. Karcianka Blizzarda przejdzie wielkie zmiany

News
1126V
Hearthstone rozpoczyna Rok Gryfa. Karcianka Blizzarda przejdzie wielkie zmiany
Wojciech Gruszczyk | 20.02.2021, 01:09

Blizzard nie rezygnuje z Hearthstone'a, a gracze mogą nawet szykować się na „nowe życie” karcianki. Na BlizzConline potwierdzono szereg nowości, które na pewno zainteresują fanów tej pozycji. Poznajcie szczegóły.

Nadchodzące tygodnie zapowiadają się niezwykle ciekawie dla fanów Hearthstone'a. Twórcy rozpoczną Rok Gryfa, który zostanie zainaugurowany przez rozszerzenie zatytułowane „Zahartowani przez Pustkowia”. Deweloperzy podczas projektowania dodatku inspirowali się znaną lokacją z World of Warcraft.

Rok Gryfa przyniesie także odświeżenie zestawu bazowego – twórcy wrzucą do gry 235 kart (wśród których znajdą się zarówno karty znane, jak i nowości). Zdaniem deweloperów: „ tchną one w rozgrywkę Hearthstone nowe życie, zapewniając mnóstwo frajdy weteranom i nowym graczom”. W tytule pojawi się także „klasyczny format”, który pozwoli zainteresowanym rozegrać mecze z zestawami kart z 2014 roku.

Deweloperzy zapowiedzieli także nowy tryb – w „Najemnikach” będziemy tworzyć drużyny z najpotężniejszych bohaterów i złoczyńców Azeroth. Wariant zabawy zaoferuje rozgrywkę dla pojedynczego gracza oraz w PVP.

J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment, wspomniał o nowościach następującymi słowami:

„Rok Gryfa będzie kolejnym pełnym emocji i atrakcji rokiem, w którym na graczy czeka mnóstwo świeżej zawartości i nowych doświadczeń. Rozszerzenie Zahartowani przez Pustkowia zabierze nas prosto do obszaru znanego z World of Warcraft, uwielbianego zarówno przez wielu graczy, jak i przez nas samych. Nowy zestaw bazowy będzie co rok odświeżał grę, a Najemnicy oraz format klasyczny zapewnią jeszcze więcej sposobów na czerpanie frajdy z Hearthstone”.

Tak prezentują się wszystkie nowości w Hearthstone:

  • Rozszerzenie Zahartowani przez Pustkowia - Zahartowani przez Pustkowia to rozszerzenie nawiązujące do korzeni World of Warcraft. Wprowadza do gry 135 nowych kart, inspirowanych postaciami i wątkami fabularnymi, które nadały tej jałowej krainie uwielbiany przez graczy charakter. Poza nowymi słowami kluczowymi i mechanikami wraz z nowym rozszerzeniem w grze pojawi się 10 wyjątkowych stronników – legendarnych najemników, reprezentujących poszczególne klasy Hearthstone. W trakcie Roku Gryfa będziecie mieli okazję poznać lepiej ich historie, m.in. w nadchodzącym trybie Najemnicy.
  • Hearthstone: Najemnicy - to nadchodzący tryb dla jednego gracza oraz PvP, w którym gracze będą gromadzić potężne postaci – nowe i stare – z uniwersum Warcraft®, a następnie awansować je i wystawiać do walki w emocjonujących, taktycznych bitwach. Premiera Najemników planowana jest na ten rok. Bliżej premiery udostępnimy więcej informacji na temat nowego trybu.
  • Zestaw bazowy i format klasyczny - Nowy zestaw bazowy pojawi się w grze wraz z rozpoczęciem Roku Gryfa. Wszyscy gracze mogą odblokować zawarte w nim karty za darmo, robiąc postępy w grze. Zestaw będzie aktualizowany co rok. Zastąpi on bieżące zestawy podstawowy i klasyczny zbiorem 235 wyselekcjonowanych kart, wśród których znajdą się karty znane już graczom, jak i nowości. Zestaw bazowy sprawi, że Hearthstone będzie nieustająco świeżym doświadczeniem, a także zapewni przystępny start nowym graczom. W skład zestawu bazowego wchodzić będzie 160 kart klasowych i 75 kart neutralnych. Wśród nich znajdziecie najstraszliwsze smoki ze świata Warcraft – Śmiercioskrzydłego, Malygosa czy Yserę – w postaci opracowanych na nowo legendarnych stronników.

Źródło: własne

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper