Blizzard Arcade Collection oficjalnie. Klasyki zmierzają na konsole i PC

Gry
1826V
Blizzard Arcade Collection oficjalnie. Klasyki zmierzają na konsole i PC
Wojciech Gruszczyk | 19.02.2021, 23:20

BlizzConline otworzył Blizzard Arcade Collection, czyli zestaw trzech gier przygotowany dla wiernych fanów klasyki. Sytuacja jest zaskakująca, ponieważ produkcje trafią nie tylko na PC, ale również na konsole. Poznajcie szczegóły.

Blizzard Arcade Collection będzie od dzisiaj dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksach One, Xboksach Series X oraz na Nintendo Switchu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jest to zestaw trzech produkcji – Blackthorne, The Lost Vikings oraz Rock N Roll Racing. Produkcje trafią do graczy z ulepszeniami – bez problemu zapiszemy grę w każdej chwili, będziemy mogli obserwować rozgrywkę i przejąć kontrolę, a w muzeum sprawdzimy najróżniejsze bonusowe materiały.

Pakiet został wyceniony na 19,99 dolarów/euro i będzie dołączony do The Celebration Collection na PC oraz Blizzard 30-Year Celebration Collection na konsolach.

J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment, zapowiedział zestaw następującymi słowami

„The Lost Vikings, Rock N Roll Racing i Blackthorne umożliwiły nam stworzenie serii Warcraft®, Diablo® i StarCraft®, więc uznaliśmy, że Blizzard Arcade Collection będzie idealnym sposobem na przypomnienie korzeni naszej firmy. Wielu graczy Blizzarda na całym świecie z sentymentem wspomina czasy spędzone z tamtymi tytułami i często prosili nas o przywrócenie ich na współczesne platformy, więc jesteśmy zachwyceni, że w tym wydaniu możemy nie tylko spełnić ich prośby, ale także wzmocnić wrażenia dzięki nowym funkcjom dostępnym po raz pierwszy w każdej z gier”.

Tak prezentują się szczegóły wszystkich gier: 

W The Lost Vikings gracze wcielają się w role Eryka Żwawego, Olafa Krzepkiego i Baloga Srogiego, trzech nieustraszonych wikingów, którzy muszą wykorzystać swoje umiejętności i współpracować, aby rozwiązać setki zagadek, pokonać wrogów i odbyć niebezpieczną podróż powrotną do domu. Wersja Definitive Edition gry The Lost Vikings łączy w sobie najlepsze aspekty różnych oryginalnych wersji konsolowych, doskonałe wrażenia dźwiękowe i wizualne z pierwszego wydania z dodatkowymi etapami i scenkami przerywnikowymi oraz obsługą lokalnego trybu współpracy dla 3 graczy, który został dodany w późniejszej wersji.

Gra Rock N Roll Racing, na którą składa się seria usłanych pułapkami torów oraz epicka, rockowo-metalowa ścieżka dźwiękowa, pozwala graczom zasiąść za kierownicą niesamowitych wozów w pełnych demolki wyścigach. Gracze wybierają spośród kierowców o różnych talentach oraz samochodów, których arsenał można ulepszać. Dzięki niemu można dosłownie zniszczyć rywali! W Definitive Edition dodano efekty środowiskowe, takie jak śnieg i deszcz, oraz umożliwiono rywalizację w lokalnym trybie wieloosobowym nawet 4 graczom (w porównaniu do 2 graczy z Original Edition). Zwiększono też liczbę torów wyścigowych do 384 wariantów, wprowadzono obsługę rozdzielczości 16:9 i dodano rzeczywiste nagrania utworów z klasycznej ścieżki dźwiękowej gry, a także nowe kawałki i klipy z podkładem głosowym „Pyskatego Larry'ego”, które będą akompaniować demolce na torach.

Bohaterem gry Blackthorne jest Kyle „Blackthorne” Vlaros, śmiertelnie groźny komandos słynący z brutalnej siły, zwierzęcego sprytu, tajemniczej przeszłości oraz ulepszanej strzelby. Wcielając się w protagonistę, gracze muszą walczyć o swoje przeznaczenie, unikać ataków i siać zniszczenie w futurystycznym i obcym świecie opanowanym przez zmutowane potwory i hordy goblinów, aby wyzwolić mieszkańców planety. Wersja Definitive Edition zawiera dodatkowy obszar do eksploracji – wcześniej dostępny tylko w 32-bitowej wersji Blackthorne – oraz mapę z „mgłą wojny”, która odkrywa swoje tajemnice w miarę eksploracji każdego poziomu.

Blizzard Arcade Collection otrzyma polską lokalizację. 

Źródło: własne

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper