Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 09.05.2012 13:20
Nowe Dead Space - co-op i schiza?
881V

Nowe Dead Space - co-op i schiza?

Dopiero co Electronic Arts poinformowało o nowej odsłonie marki Dead Space, a już zdążyły wypłynąć pierwsze plotki i spekulacje. Najciekawszą nowością ma być pełnoprawna kooperacja, w trakcie której wraz z żywym kompanem przebijemy się przez fabularny tryb gry. Co dwóch rzeźników, to nie jeden. 

xxxxx

 

Źródła, na które powołuje się IGN mówią, iż historia przedstawiona w trybie dla jednego gracza jest niemal identyczna z tym, co ujrzymy, gdy zdecydujemy się na żywego kompana u boku. Jednym z bohaterów jest dobrze znany Isaac, tożsamość drugiego pozostaje nieznana. Gracze będą mogli dzielić się uzbrojeniem, amunicją oraz wzajemnie się leczyć. Puzzle, które postawi przed nami gra także dadzą się rozkminić z partnerem po drugiej stronie sieciowego kabla.

 

Pomimo bratniej duszy, Isaac wciąż zmagał będzie się z burdelem, jaki szaleje w jego głowie. Omamy nie będą jedynie tak koszmarne i intensywne. Gdy zabraknie nam chętnego do poprowadzenia drugiej postaci, stery nad nią przejmnie AI. Co-op zbudowany ma być wokół modelu, gdzie chętny gracz może podłączyć się w każdym momencie. Spekulacje wkazują, że kompan bohatera wcale nie musi być fizyczną osobą, a np. efektem styranej psychiki inżyniera. 

 

Plotki wskazują także na kilka nowych sztuczek dostępnych Isaacowi, takich jak kucanie, turlanie się i używanie osłon. Telekineza pozwoli na bardziej swobodne manipulowanie przedmiotami, a pukawki doczekają się nowych właściwości i alternatywnych trybów strzału. Dla przykładu kultowy już Plasma Cutter dostanie potężny odrzut przy użyciu drugiego trybu wystrzeliwania śmiercionośnych talerzy, natomiast Pulse Rifle wystrzeliwać będzie mogło piły tarczowe. 

 

Wszystko to brzmi bardzo fajnie. Już na początku przyszłego miesiąca podczas E3 w LA przekonamy się co szykuje EA.

Tagi: Dead Space dead space 3 Electronic Arts visceral games