Roger Żochowski Roger Żochowski 09.05.2012 12:52
Battlefield 3 - rekordowa sprzedaż
1459V

Battlefield 3 - rekordowa sprzedaż

Jako że mamy teraz okres, w którym najwięksi giganci naszego rynku robią różnego rodzaju rozliczenia na koniec okresu fiskalnego, poznajemy jak sprzedają się poszczególne serie. Ostatnio wspominaliśmy o nowej odsłonie Resident Evil, Teraz czas na Battlefielda.

xxxxx

 

Okazuje się, że słynna seria Elektroników coraz bardziej zagraża hegemonii Call of Duty. Battlefield 3 sprzedał się bowiem na całym świecie w liczbie 15 milionów egzemplarzy! Co więcej, amerykański gigant planuje do końca obecnego okresu rozliczeniowego dołożyć do tego kolejne trzy miliony.
 

O tym, jak wielki progres zaliczyła seria możemy dowiedzieć się patrząc na stosowne słupki, które tak przecież kochają marketingowcy. Battlefield: Bad Company mógł poszczycić się sprzedażą na poziomie 3 milionów, co w porównaniu z 15 w przypadku trzeciego Battlefielda jest ogromnym skokiem.
 

Poprawę widać także, gdy spojrzymy na wyniki sprzedaży Fify, choć tutaj skoki są już nieco mniejsze. Fifa 09 mogła liczyć na 15 milionów sprzedanych kopii, podczas gdy popyt na Fifę 12 oscyluje w granicach 18 milionów. Jakby jednak na to nie patrzeć, EA się rozwija. Miejmy więc nadzieję, że wpłynie to na wyższą jakość kolejnych gier.

 

Tagi: