Playing with Power na zwiastunie. Serial opowiadający o rozwoju Nintendo od XIX wieku do dzisiaj

Filmy/seriale
643V
Playing with Power na zwiastunie. Serial opowiadający o rozwoju Nintendo od XIX wieku do dzisiaj
Bartosz Dawidowski | 18.02.2021, 14:04

Dokument "High Score" Netflixa z zeszłego roku pokazał w jak efektowny sposób można pokazywać w serialu dokumentalnym historię branży gier. Na radarze pojawiła się kolejna produkcja w tak ciekawym stylu.

Tym razem chodzi o "Playing with Power: The Nintendo Story". W tym dokumentalnym serialu wyreżyserowanym przez Jeremye'go Sneada, prześledzimy rozwój Nintendo - od najwcześniejszych lat, czyli od  aż po współczesność i ogromne sukcesy, jakie święci na całym świecie Switch. W szczególności ciekawa może być analiza działalności Nintendo w ostatnich latach XIX wieku - firma zaczynała swoją karierę od tworzenia i dystrybucji kart hanafuda.

W 5 odcinkach "Playing with Power: The Nintendo Story", które zadebiutują 1 marca 2021 roku nie zabraknie nie tylko wypowiedzi słynnych byłych i obecnych pracowników Nintendo (przede wszystkim Reggiego Fils-Aime'a), ale też innych znanych postaci z branży gier - m.in. Phila Spencera, szefa działu Xbox czy Cliffa Bleszinskiego. Narracją dokumentu zajął się Sean Astin.

"Odkryj skromne początki gamingowego biznesu, który narodził się jeszcze przed wynalezieniem telewizji i trwa przez całe dekady, przeżywając przez ten czas wzloty i upadki" - głosi opis serialu.

5 odcinkowy serial dokumentalny "Playing with Power: The Nintendo Story" zadebiutuje 1 marca 2021 r. na Crackle (dostępnym w USA). Nie wiadomo jeszcze, kto uzyska prawa do dystrybucji serialu w Europie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/check-out-the-first-trailer-for-playing-with-power-the-nintendo-story/1100-6487731/?ftag=CAD-01-10abi2f

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper