Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 09.05.2012 11:04
Soul Sacrifice to nowa gra Keijiego Inafune
468V

Soul Sacrifice to nowa gra Keijiego Inafune

Zgodnie z przypuszczeniami informacje o Soul Sacrifice (PS Vita) pojawiły się dziś za sprawą wycieku z Famitsu. Okazało się też, że faktycznie czeka nas kilka niespodzianek.

xxxxx

Największa z nich udział przy developingu byłego tuza Capcomu, Keijiego Inafune i jego studia Comcept. Inafune wspominał o swojej grze przy okazji Game Heaven, ale wówczas nie pokusił się o żadne o konkrety. Za właściwą produkcję odpowiada z kolei Marvelous AQL i japoński oddział Sony Computer Entertainment. Tygodnik wspomina też o muzykach - za ścieżkę dźwiękową odpowiada Yasunori Mitsuda i Wataru Hokoyama (muzyka do Africa itd.).

 

Gra opowiada o magu wychowywanym przez okrutnego czarnoksiężnika. Główny bohater pewnego dnia ma zostać złożony w ofierze, ale pojawia się przed nim księgą, a właściwiei demon pod postacią księgi, dzięki której może on przeżywać zapisane w niej przygody swojego pryncypała. Innymi słowy - akcja rozgrywa 'na' jej stronicach.

 

Wątek składania "ofiary", co ciekawe, będzie też obecny podczas rozgrywki. Aby móc posługiwać się magią, będziemy musieli coś poświęcić. Famitsu wspomina, że może to być nawet część nas (tj. głównego bohatera). Możemy choćby obciąć palce u rąk, lub wyjąć gałki oczne.

 

Pismo wspomina także o kilku innych elementach gry. Spory nacisk położono np. na dbanie o wizerunek naszej postaci (duża ilość ciuchów). I skoro o nim mowa - nadużywając magii bohater Soul Sacrifice tracił będzie stopniowo swoją ludzką formę. Poza tym nie zabraknie trybu multiplayer dla maks. czterech osób.

 

Soul Sacrifice ukończone jest obecnie w 50%.

 

Tagi: keiji inafune marvelous aql playstation vita soul sacrifice