Disciples: Liberation zapowiedziane na klimatycznym zwiastunie. Gra zadebiutuje także na PS5 i XSX|S

News
2778V
Disciples: Liberation zapowiedziane na klimatycznym zwiastunie. Gra zadebiutuje także na PS5 i XSX|S
Iza Łęcka | 12.02.2021, 08:16

Marka Disciples powraca po kilku latach przerwy. Frima Studio przedstawiło zwiastun najnowszej odsłony strategicznej gry z elementami RPG, o której wiemy już całkiem dużo. Sprawdźcie szczegóły.

Kalypso Media oraz Frima Studio zapowiedzieli najnowszą odsłonę strategii osadzonej w klimacie dark fantasy, która od lat posiada oddane grono sympatyków. Disciples: Liberation zadebiutuje pod koniec 2021 roku, co zapowiada najnowszy trailer.

Czego zatem możemy się spodziewać po pozycji stworzonej przez zespół odpowiedzialny między innymi za Zombie Tycoon, Zombie Tycoon 2: Brainhov's Revenge oraz Chariot? Strategia z elementami RPG zaoferuje ponad 80-godzinną kampanię dla pojedynczego gracza, historia zostanie podzielona na trzy akty i oferować będzie 270 wyzwań.

„Zawiązując sojusze, gracze mogą budować armię i wymieniać ciężko zarobione zasoby na szereg ulepszeń do swojej swojej bazy. Żaden wybór nie pozostaje bez konsekwencji i w zależności od decyzji i układów politycznych, jeden niewłaściwy ruch może wywołać śmiertelny efekt domina i nieodwracalnie zmienić bieg ich historii”.

W trakcie rozgrywki poznawać będziemy tajemnice zrujnowanego wojną królestwa, którego historia przepełniona jest krwawymi doświadczeniami. Przystępując do rozgrywki użytkownik dokona wyboru spośród 4 unikalnych klas, pracować będzie nad stworzeniem bazy oraz zrekrutowaniem nawet ponad 50 jednostek. Opowieść przepełniona jest turową walką z bossami, a każda z bestii wymaga nieco innych umiejętności i strategii. Do odblokowania jest 5 unikalnych zakończeń. Co więcej, przewidziano również rozgrywkę sieciową przeznaczoną dla dwóch graczy.

Disciples: Liberation zadebiutuje na PS5, PS4, Xboksach Series X|S, Xboksach One oraz PC. Informacje o zamkniętych testach alfa przygotowanych z myślą o graczach PC zostaną udostępnione już wkrótce.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper