Kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 sprzedane. Hakerzy mogli dorobić się wielu milionów

Gry
19229V
Kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 sprzedane. Hakerzy mogli dorobić się wielu milionów
Wojciech Gruszczyk | 13.02.2021, 01:25

CD Projekt RED nie chciał odkupić swoich danych, ale najwidoczniej ktoś bardzo chętnie zapłacił wielką kwotę za kody źródłowe do między innymi Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon. Hakerzy zamknęli aukcję i sprzedali wykradzione dane.

Wczoraj informowaliśmy naszą społeczność o trwającej aukcji na wykradzione pliki z serwerów CD Projekt RED. Hakerzy nie otrzymali pieniędzy od polskiego studia, więc postanowili sprzedać między innymi uzyskane kody źródłowe.

Jak się jednak okazuje, bardzo szybko znalazł się chętny na prace CD Projekt RED. KELA (organizacja monitorująca dark web) potwierdziła, że aukcja założona w celu sprzedaży plików została zakończona po tym, jak złożono „satysfakcjonującą ofertę” spoza forum, na którym odbywała się transakcja.

Według dostępnych informacji, oferta ma zabezpieczyć, by kody źródłowe nie były rozpowszechniane czy też sprzedawane w kolejnych miejscach.

Nie znamy dokładnej kwoty, którą ktoś postanowił zapłacić, ale warto pamiętać, że cena wywoławcza została ustawiona na 1 mln dolarów, a opcja „kup teraz” wynosiła 7 mln dolarów.  Trzeba jednak zaznaczyć, że hakerzy zdecydowali się na sprzedaż całego kompletu danych, więc obok kodów źródłowych Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3 RTX, klient otrzyma także dane pracowników.

Źródło: https://www.ign.com/articles/stolen-cd-projekt-red-files-reportedly-sold-on-dark-web-auction?sf138121068=1

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper