GTA 5 sprzedaje się lepiej niż w poprzednich latach. Take-Two wspomina o remasterach Grand Theft Auto

Gry
2131V
GTA 5 sprzedaje się lepiej niż w poprzednich latach. Take-Two wspomina o remasterach Grand Theft Auto
Iza Łęcka | 09.02.2021, 07:00

Take-Two potwierdziło kolejny owocny okres, podczas którego GTA 5 sprzedawało się lepiej niż ciepłe bułeczki, a cała korporacja może mówić o udanym kwartale. Wydawca Grand Theft Auto poinformował o pracach nad 93 nowymi tytułami.

Take-Two to kolejne przedsiębiorstwo po Sony oraz Nintendo, które podsumowuje ostatnie 3 miesiące działalności. Wydawca GTA osiągnął przychody netto w wysokości 861 mln dolarów, co jest równoznaczne ze spadkiem wyników względem ubiegłego roku (930 mln dolarów), choć przewyższały one wstępne szacunki. Aż 729 mln z tej kwoty zostało wygenerowanych dzięki cyfrowej dystrybucji, a cały zysk operacyjny wyniósł 176 mln dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydawca potwierdził już 140 mln sprzedanych egzemplarzy GTA 5, co jest niezwykle zaskakujące – Grand Theft Auto V w 2020 roku cieszyło się większą popularnością niż w latach 2014-2019. Jedynie w okresie premiery w 2013 roku udało się osiągnąć lepszy rezultat. Poniżej możecie sprawdzić zestawienia sprzedanych egzemplarzy:

Wspominając o GTA Online również można mówić o udanym roku – na serwerach sieciowego GTA w każdym miesiącu (przez całe 12 miesięcy) zaangażowanych było więcej użytkowników niż w jakimkolwiek innym roku od debiutu. Potwierdzono także wyniki Red Dead Redemption 2 (36 mln) oraz NBA 2K21 (8 mln).

Przedstawiciele Take-Two określili, że posiadają 93 gry w produkcji, które mają zadebiutować w następnych 5 latach. Podczas spotkania z inwestorami padło ciekawe pytanie dotyczące przygotowania remasterów Grand Theft Auto – zauważono, że entuzjaści GTA 5 mogą nie znać poprzednich odsłon serii. Prezes Take-Two, Strauss Zelnick, bardzo ucieszył się z podjęcia kwestii:

„To świetne i pobudzające pytanie. Jestem skłonny pozostawić to bardziej jako oświadczenie niż pytanie, a wszelkie aktualizacje na temat naszego harmonogramu wydawniczego będą pochodziły od Rockstar Games”.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiły się plotki o GTA Trilogy Remastered.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Grand Theft Auto V.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/take-two-ceo-asked-about-gta-remasters-as-grand-theft-auto-v-ships-140m/

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper