Iza Łęcka Iza Łęcka 08.02.2021 07:35
PS5 DualSense
2243V

DualSense do PS5 posiada 40 000 symboli PlayStation. Sony długo testowało wzory

Japończycy zdradzili szczegóły projektu drobnych symboli PlayStation, które znalazły się między innymi na kontrolerze DualSense. Na każdym padzie znajdziecie 40 000 znaków kojarzonych od lat z producentem konsol.

Jeszcze przed premierą PS5 pojawiły się plotki, według których Sony miałoby zadbać o nietypową teksturę gripów najnowszych padów. W przybliżeniu, po przyjrzeniu się, możemy dostrzec na urządzeniu kwadrat, trójkąt, kółko oraz krzyżyk, które jak się okazuje, zostały przeniesione w specjalnym, rozbudowanym projekcie.

Yujin Morisawa i Takeshi Igarashi, czyli główni projektanci Sony odpowiedzialni za wygląd PlayStation 5 i DualSense, bardzo długo testowali rozmaite opcje, pragnąc nadać sprzętowi jak najlepszą teksturę, która zapewni komfortową przyczepność, ale nie spowoduje otarć. Projektanci zdradzili, że na padzie znajduje się 40 000 znaków, a co ciekawe, opracowane zostały dwie warstwy, które są ułożone jedna na drugiej, tak by gracze poczuli odpowiednią strukturę. Pierwsza warstwa ma wysokość około 15 mikronów, natomiast druga 30 mikronów.

Japończycy przygotowali wiele projektów, które nakładali na prototypy kontrolerów, by mieć pewność, że użytkownicy odczują jak najlepszy efekt, a całość będzie się dobrze prezentować. Takeshi Igarashi potwierdził, że do przygotowania wzoru wykorzystano wysokiej klasy wieloosiową maszynę do grawerowania laserowego, która jest „trudna do zdobycia”, ale dzięki temu na każdym padzie znajdziemy identyczną strukturę.

Poniżej możecie sprawdzić różne projekty, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać identycznie, jednak w tym wypadku kluczowe okazywały się szczegóły związane z wielkością wzorów i odstępami między nimi.

PlayStation DualSense - Symbole 1

PlayStation DualSense - Symbole 2

PlayStation DualSense - Symbole 3

Źródło: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2021/2/7/22269634/how-sony-designed-ps5-dualsense-playstation-symbol-microtexture

Tagi: dualsense playstation 5 ps5 sony