Christopher Plummer nie żyje. Aktor miał 91 lat

Filmy i seriale
1221V
Christopher Plummer nie żyje. Aktor miał 91 lat
Wojciech Gruszczyk | 05.02.2021, 19:25

Amerykańskie, kanadyjskie i brytyjskie media właśnie podają bardzo smutną wiadomość. Zmarł Christopher Plummer, który przez sześć dekad występował w wielu znanych i cenionych produkcjach.

Christopher Plummer rozpoczął swoją karierę w 1958 roku, gdy wystąpił w filmie „Zostać gwiazdą”. Przez następne lata aktor miał okazję pracować u boku najlepszych reżyserów, a za swoją prace zdobył Oscara, Nagrodę Genie, dwie nagrody Emmy, dwie nagrody Tony, Złoty Glob, Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych i Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Co istotne, otrzymał on Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w wieku 82 lat jako Hal Fields, ojciec Olivera (Ewan McGregor) w tragikomedii romantycznej Debiutanci (Beginners, 2010) – tym samym Plummer jest najstarszym aktorem, który zdobył nagrodę aktorską. Był on również najstarszą osobą nominowaną w kategorii aktorskiej do Oscara – w wieku 88 lat doceniono jego kreację we „Wszystkich pieniądzach świata” (All the Money in the World, 2017) Ridleya Scotta.

Wiadomość o śmierci aktora potwierdziła jego rodzina, która podała do informacji, że Christopher Plummer zmarł spokojnie w domu w Connecticut, u boku żony Elaine Taylor, która dzieliła z nim życie  przez 53 lata.

Christopher Plummer na koniec swojej bogatej kariery wystąpił w „Na noże” – w amerykańskim filmie kryminalnym z 2019 roku napisanym, wyprodukowanym i wyreżyserowanym przez Riana Johnsona, aktor wcielił się w Harlana Thrombey'a.

Źródło: https://www.theguardian.com/film/2021/feb/05/christopher-plummer-sound-of-music-star-and-oldest-actor-to-win-an-oscar-dies-aged-91

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper