Kina i teatry ponownie otwarte! Rząd luzuje obostrzenia

Filmy i seriale
2146V
Kina i teatry ponownie otwarte! Rząd luzuje obostrzenia
Iza Łęcka | 05.02.2021, 11:31

Bardzo długo czekaliśmy na tę wiadomość. Na oficjalnej konferencji dotyczącej zasad bezpieczeństwa epidemicznego premier Mateusz Morawiecki potwierdził ważne zmiany dla branży rozrywkowej. Już wkrótce kina oraz teatry będą ponownie otwarte.

Obecnie obowiązujące regulacje systematycznie dobijają branżę rozrywkową. Od ponad dwóch miesięcy kina i teatry musiały całkowicie zawiesić działalność. W Polsce dotychczas nie mogliśmy zobaczyć chociażby „Wonder Woman 1984” – film pod koniec zeszłego roku debiutował w wybranych kinach oraz na HBO Max.

Stopniowo sytuacja w Polsce ma ulec zmianie. Obiecnie możemy potwierdzić, że rząd wprowadza zmiany w obowiązujących zasadach, dzięki czemu widzowie w ograniczonej liczbie będą mogli odwiedzać kina i teatry:

„W połowie lutego otworzymy część miejsc, które były do tej pory niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 procent obłożenia miejsc. Podobnie z kinami i teatrami, gdzie również będzie obowiązywał limit 50 procent dostępnych miejsc” – powiedział szef rządu.

Zgodnie ze słowami premiera Morawieckiego: „od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań” i „mamy sytuację lepszą, jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych”.

Politycy jednak nie zapewniają, że obostrzenia zostaną poluzowane na stałe. Przez najbliższe dwa tygodnie obserwowana będzie liczba zachorowań. Jak podkreśla premier:

„Epidemia jest nieprzewidywalna i dlatego nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, tak by wszyscy mogli się przygotować do zmian. Ale już musimy być gotowi na pesymistyczne, ale i ewentualne optymistyczne scenariusze. Chciałbym, by było jasne, że to co teraz zakomunikujemy jest działaniem warunkowym i po dwóch tygodniach będziemy sprawdzać, jaki będzie miało to wpływ na sytuację epidemiczną i tempo szczepień”.

Zmiany wejdą w życie od następnego piątku, czyli 12 lutego.

Źródło: Zdjęcie autor: ImageFlow (shutterstock) https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26759007,mateusz-morawiecki-w-polowie-lutego-otwieramy-hotele-kina.html Twitter: PAPinformacje

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych