PS5 z nowymi grami od FromSoftware? Kadokawa nawiązuje relację z Sony, by tworzyć i rozwijać IP

News
1804V
PS5 z nowymi grami od FromSoftware? Kadokawa nawiązuje relację z Sony, by tworzyć i rozwijać IP
Iza Łęcka | 04.02.2021, 09:44

Sony może w kolejnych latach zaprezentować następne produkcje przygotowane przez From Software. Producent PlayStation nawiązał współpracę z Kadokawa Corporation, by wspólnymi siłami tworzyć nowe, a także rozwijać już istniejące, IP.

Na przestrzeni lat współpraca FromSoftware z Sony przebiegała całkiem pomyślnie, czego efektem było kilka niezwykle udanych, klimatycznych tytułów. Wiele wskazuje na to, że możemy szykować się na kolejne działania przedsiębiorstw. Kadokawa Corporation (firma-matka FromSoftware) potwierdziło dzisiaj „sojusz kapitałowy” z CyberAgent i Sony – jego zadaniem jest „tworzenie i rozwijanie IP na całym świecie”.

Jak dotąd nie uzyskaliśmy konkretnych zapowiedzi, a na oficjalne ogłoszenia przyjdzie jeszcze czas, ale można łatwo sobie wyobrazić, że FromSoftware zaproponuje kolejne gry na PS5 – spełnieniem oczekiwań wielu graczy byłoby ujawnienie Bloodborne 2. Od razu nasuwa się wniosek, że to utalentowani Japończycy zadbaliby o nową pozycję.

Relacja Sony z Kadokawa Corporation bazować będzie na rozwoju gier oraz anime, jednak na pokaz konkretnych projektów musimy zaczekać. Zgodnie z raportem finansowym korporacja przeznaczy 5 mld jenów (ok. 178 mln złotych) w okresie od marca 2021 do marca 2023 roku na zaplanowane tworzenie i rozwój już powstałych marek. Dzisiaj informowaliśmy czytelników, że Sony zamierza przeznaczyć zgromadzony kapitał na nowe inwestycje, co poniekąd zgadza się z najnowszymi doniesieniami o kolejnej współpracy.

Źródło: Twitter: 6d6f636869

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper