id Software świętuje 30 lat tworzenia gier. Wspomnienia i podziękowania dla fanów

Gry
755V
id Software świętuje 30 lat tworzenia gier. Wspomnienia i podziękowania dla fanów
Bartosz Dawidowski | 02.02.2021, 12:41

Jeden z najsłynniejszych zespołów tworzących gry obchodzi 30 lecie założenia firmy. Chodzi id Software, autorów tak przełomowych tytułów jak Wolfenstein 3D, Doom czy Quake.

id Software wczoraj obchodziło 30 rocznicę rozpoczęcia działalności (firma wystartowała 1 lutego 1991 roku). Studio odpowiedzialne za Doom, Quake czy Rage opublikowało w związku z tym wydarzeniem komunikat.

"Obchodzimy dzisiaj 30 rocznicę tworzenia gier. Wiele się zmieniło przez te 3 dekady. Niezmienna jest tylko nasza pasja do zapewniania mocnych i angażujących strzelanin FPP. (...)

Dziękujemy naszym założycielom, którzy prowadzili nas przez pierwsze lata działalności. Dziękujemy dawnym i obecnym pracownikom i wszystkim naszym partnerom. I przede wszystkim dziękujemy wam, fantastycznej społeczności graczy z całego świata. To wy sprawiliście, że te 30 lat było możliwe.

Z wielką nadzieją i ambicjami patrzymy w przyszłość. Dziękujemy, że jesteście z nami w tej podróży" - czytamy we wpisie id Software na Twitterze.

Wielu fanów gratuluje id Software na Twitterze 3 dekad działalności, wspominać najlepsze tytuły z portfolio filmy. Jedno trzeba podkreślić - bez id Software, pracy i kreatywności Johna Carmacka, Toma Halla, Tima Willitsa, Johna Romero, i bez tak rewolucyjnych gier jak Doom czy Wolfenstein 3D, branża interaktywnej rozrywki wyglądałaby dzisiaj zupełnie inaczej.

Jaką grę z przeszłości id Software wspominacie najlepiej? Który tytuł firmy zrobił na was największe wrażenie w latach 90?

Źródło: https://twitter.com/idSoftware

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper