Iza Łęcka Iza Łęcka 02.02.2021 12:42
Patryk Vega Oczy Diabła
2907V

Oczy diabła udostępnione za darmo. Patryk Vega opublikował kontrowersyjny dokument

Patryk Vega zaskoczył, publikując pełną wersję dokumentu „Oczy diabła” w Sieci. Głośny obraz poświęcony kontrowersyjnemu tematowi zadebiutował już dzisiaj, a widzowie mogą go zobaczyć za darmo.

Patryk Vega to reżyser i filmowiec, który zasłynął dzięki wielu głośnym, niewysublimowanym filmom, które pod jego kierunkiem niezwykle szybko debiutują na ekranach kin czy SVOD. W zeszłym roku w jego mediach społecznościowych opublikowany został teaser dokumentu zatytułowanego „Oczy diabła”. Mogliśmy sądzić, że wkrótce obraz zasili ofertę jednej z platform SVOD, jednak stało się nieco inaczej. Twórca udostępnił produkcję na swoim kanale YouTube.

Bardzo możliwe, że forma realizacji oraz tematyka okazały się zbyt mocne czy przytłaczające, by decydować się na udostępnienie dokumentu szerszej publiczności. Zgodnie z informacją twórcy, „Oczy diabła” właśnie zadebiutowały na YouTube. Cały materiał został poświęcony problemowi handlu dziećmi. Vega rozmawia z wieloma osobami biorącymi aktywny udział w procederze, między innymi z kobietą, która sprzedała dziecko. Oprócz nagłośnienia tematu reżyser zapowiedział walkę z przestępczymi praktykami, nawiązując kontakt z instytucjami pomocowymi oraz Komisją Europejską.

„Gorące podziękowania dla Komisji Europejskiej za oficjalne zaangażowanie się w naszą akcję przeciwdziałania handlu dziećmi.⁣⁣ Specjalne podziękowania dla Pana Oliviera Onidi, zastępcy dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa DG HOME (Dyrekcja Generalna – Migracja i Sprawy Wewnętrzne) za reakcję na dokument „Oczy diabła” Patryka Vegi.⁣⁣ Mamy pełne przekonanie, że tylko wspólne działanie na rzecz ochrony bezpieczeństwa dzieci przyniesie efekty. Handel ludźmi, w szczególności dziećmi, dotyczy wszystkich krajów w Europie, dlatego w kooperacji z Komisją Europejską, oraz międzynarodowymi instytucjami i organami ścigania będziemy walczyć, by uderzyć w ten proceder” - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Patryka Vegi.

Widzów, którzy planują zobaczyć dokument ostrzegamy przed drastycznymi scenami. W zeszłym roku informowaliśmy naszych czytelników o kolejnym nowym filmie reżysera – „Miłość w czasach zarazy” zadebiutuje 7 lutego.

Źródło: Zdjęcie: Patryk Vega oficjalny profil Facebook
YouTube.com

Tagi: dokument oczy diabła Patryk Vega