Twórcy Sackboy Wielka Przygoda przejęli polskie studio. PixelAnt Games dołącza do Sumo Digital

News
866V
Twórcy Sackboy Wielka Przygoda przejęli polskie studio. PixelAnt Games dołącza do Sumo Digital
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 18:00

PixelAnt Games nie jest już samodzielnym zespołem. Twórcy z Wrocławia zostali wykupieni przez Sumo Digital, które postanowiło zainwestować w deweloperów z Polski. Jest to ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę ruchy rodzimego studia.

PixelAnt Games to młode studio, ponieważ zespół został założony w lipcu 2020 roku i deweloperzy nie mają aktualnie wielu wyjątkowych tytułów w swoim katalogu. Mimo to Sumo Digital postanowiło zainwestować 250 tysięcy funtów (1,27 mln zł) i przejąć deweloperów z Polski.

Aktualnie w zespole pracuje 13 osób, ale Sumo Digital liczy na szybki wzrost zatrudnienia. Deweloperzy będą pracować nad projektami dla firm third-party, otrzymają szansę realizowania planów nowego wydawcy oraz będą rozwijać oryginalne IP.

Firma będzie nadal kierowana przez Pawła Rohledera oraz Adama Lasońa, a w przyszłości powinniśmy poznać produkcje rozwijane przez zespół. Carl Cavers, prezes Sumo Group, nie ukrywał, że wydawca od dawna szukał studia w Polsce:

„Zwiększanie zatrudnienia jest kluczowym filarem naszej strategii wzrostu, a dostęp do nowych talentów jest niezbędny do pomyślnego wykonania tej strategii. Jestem bardzo zadowolony, że Adam i Paweł widzą korzyści z dołączenia do rodziny Sumo. Polska była na naszym radarze od jakiegoś czasu, a przejęcie PixelAnt, które tak dobrze znamy, jest dla nas świetnym sposobem, by wejść na ten ekscytujący rynek”.

PixelAnt Games jest tym samym dziesiątym zespołem Studio Digital i pierwszym na terenie Europy kontynentalnej. W zeszłym roku firma kupiła Lab42 (Wielka Brytania) oraz Pipeworks (Stany Zjednoczone).

Źródło: https://www.sumo-digital.com/welcoming-pixelant-to-sumo-digital/

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper