Reggie Fils-Aimé: Sukces Nintendo Switch to było "być albo nie być" dla całej firmy

Gry
1512V
Reggie Fils-Aimé: Sukces Nintendo Switch to było "być albo nie być" dla całej firmy
Igor Chrzanowski | 31.01.2021, 15:08

Żadnym wątpliwością nie ulega fakt, że Wii U pomimo bycia naprawdę bardzo fajną konsolą, okazała się sprzedażową porażką, ciągnącą się za Nintendo przez pięć bardzo trudnych lat. Okazuje się, że sytuacja po wydaniu konsoli była wręcz tragiczna.

Były prezes Nintendo of America, Reggie Fils-Aimé wystąpił ostatnio podczas gali New York Gaming Awards, gdzie opowiadał co nieco o swoich największych osiągnięciach i najważniejszych przeżyciach związanych z Nintendo. Jako, że Reggie już tam nie pracuje, pozwolił sobie na nieco szczerości i zdradził coś, o czym nie mieliśmy aż tak bardzo pojęcia - lub nie chcieliśmy sobie tego uświadomić.

Wii U było masakrycznie wielką porażką finansową, tak ogromną, że uwielbiany Amerykanin porównał ostatni system Nintendo do Virtual Boy'a - a wszyscy wiemy, jakim gniotem były te gogle.

Ludzie zapomnieli, że już po starcie Wii U jego wyniki bardzo kiepskie, wiesz to była najgorzej sprzedająca się platforma. Myślę, że chyba Virtual Boy był odrobinkę gorszy, ale Wii U radziło sobie naprawdę drastycznie gorzej niż powinno. 

Nintendo po takim krachu było w naprawdę wielkich opałach i wszystko wskazuje na to, że gdyby Switch również radził sobie tak słabo, japońska korporacja mogłaby zwinąć manatki już na dobre i podzielić los Segi.

Byłem częścią naprawdę wielu projektów, ale Switch naprawdę był produktem z kategorii być albo nie być dla naszej firmy i fartownie okazał się być hitem.

W swojej wypowiedzi Reggie użył stwierdzenia "make or break" co w wolnym tłumaczeniu oznacza tyle samo co nasze być albo nie być. Cóż, Nintendo ma naprawdę duże szczęście, albowiem Switch już niebawem przebije 70 mln sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 4 lata!

Źródło: https://www.dualshockers.com/reggie-fils-aime-switch-make-or-break-product-after-wii-u/

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper