Iza Łęcka Iza Łęcka 26.01.2021 08:56
PlayStation Vita
2138V

Sony przypomniało sobie o PS Vicie. Japończycy zaktualizowali listę premier

Po 10 miesiącach i wielu ciekawych premierach, Sony odświeżyło zestawienie gier debiutujących na PlayStation Vicie. Jeśli korporacja zadba o rozwijanie sekcji, gracze ponownie będą mogli śledzić nowe pozycje zmierzające na rynek.

Sony skupia się obecnie na tworzeniu gier na PlayStation 5, PlayStation 4, a także czasami dorzuca kilka tytułów z myślą o PlayStation VR. PlayStation Vita ucierpiała na sukcesie PS4, gdyż producent stopniowo odpuszczał sobie dbanie o rozwój platformy, przestał rozwijać tytuły na przenośną konsolę, a w 2019 roku definitywnie zakończył jej produkcję. Co gorsza, sekcja nowości na PlayStation Store również nie była uzupełniana.

Choć Japończycy nie wspierają Vity nie oznacza to, że urządzenie nie otrzymuje nowych gier od niezależnych deweloperów. Twórcy stanęli jednak przed sporymi trudnościami, kiedy Sony zaprzestało aktualizowania listy najnowszych produkcji w PlayStation Store. Studia straciły komfortową możliwość promocji swoich prac, co biorąc pod uwagę zmiany na witrynie i aplikacji sklepu było bardzo dotkliwe.

Teraz Sony koncentruje uwagę na PS5 i PS4, tymczasem po 10 miesiącach przypomniano sobie o zakładce premier PS Vity na PlayStation Store. Oznacza to, że gracze mogą szybko zapoznać się z najnowszymi tytułami zmierzającymi na handheld, co powinno nieco zwiększyć zainteresowanie grami.

Nie wiemy jednak, czy był to jednorazowy wybryk, czy też japoński gigant zamierza regularnie promować nowe tytuły dedykowane przenośnej konsoli. Przypomnijmy, że w grudniu PlayStation 3 doczekało się nowej aktualizacji.

PS Vita aktualizacja premier

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/new_releases_on_ps_vitas_store_updated_for_first_time_in_eons

Tagi: playstation PlayStation Store playstation vita ps store ps vita sony vita