Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 24.01.2021 17:17
Pokken Tournament 2
1041V

Bandai Namco chciałoby zrobić Pokkén Tournament 2, ale wszystko zależy od Nintendo

Pokemony są jedną z najważniejszych marek jakie Nintendo posiada w swoim portfolio, dzięki czemu praktycznie każdy tytuł o przenośnych stworkach jest istną żyłą złota. Nie inaczej było w przypadku Pokken Tournament.

Zarówno oryginalna jak i zremasterowana odsłona Pokken Tournament została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez graczy jak i recenzentów, dzięki czemu do marca 2018 roku łącznie gracze zakupili ponad milion odsłon Pokemonowego Tekkena.

Jak się okazuje, sam ojciec serii Tekken, Katsuhiro Harada, wciąż jest zainteresowany pracą nad tym wyjątkowym projektem i gdyby miał taką możliwość, z całą pewnością zrobiłby wyczekiwanego przez wiele osób Pokkena 2, który naprawiłby błędy poprzednika i dorzucił do zabawy kilka nowych postaci.

Niestety piłeczka jest obecnie po stronie Nintendo oraz The Pokemon Company i to wyłącznie od ich decyzji zależy, czy Bandai Namco będzie kiedykolwiek miało jeszcze okazję połączyć unikatową formułę Tekkena z marką Pokemon. Zwłaszcza, że obecnie na Nintendo Switch "dwójka" rozeszłaby się jak świeże bułeczki.

Źródło: https://nintendoeverything.com/bandai-namco-open-to-a-pokken-tournament-sequel-but-says-its-up-to-nintendo-and-the-pokemon-company/?fbclid=IwAR0UCe451pT3u2lu8r00Ea2pDyVTYh7aineiLjaZbWBnAExYBaQkEBVg4LY

Tagi: Bandai Namco Nintendo Pokkén Tournament DX