Roger Żochowski Roger Żochowski 04.05.2012 11:22
Ubisoft inwestuje miliony w Jade Raymond
828V

Ubisoft inwestuje miliony w Jade Raymond

Wygląda na to, że Jade Raymond oraz studio Ubisoft Toronto, na czele którego stoi urodziwa designerka, stały się oczkiem w głowie francuskiego giganta. Najnowsze wieści mówią o ogromnej sumie pieniędzy zainwestowanej w studio oraz wsparciu... kanadyjskiego rządu.

xxxxx

 

Jak donosi portal Gamasutra, firma Ubisoft zainwestowała w swoje wewnętrzne studio (powstałe w roku 2009) 505 milionów dolarów. Co więcej, liczba osób pracujących nad nowymi projektami przekroczyła już... 800!
 

Żeby było ciekawiej, wsparcie zagwarantował również rząd, sumą 263 milionów kanadyjskich dolarów. Udało się to osiągnąć między innymi za pomocą zwolnień podatkowych i ulg. Całą sytuację skomentował Yannis Mallat, prezes Ubisoft Montreal.
 

"Można powiedzieć, że korzystamy ze sprawdzonego przepisu. Wysyłamy do Toronto naszych doświadczonych ludzi z Ubisoft Montreal, którzy są gwarancją wiedzy, szybkości w podejmowaniu właściwych decyzji i zatrudnianiu najlepszych ludzi. Nie jesteś w stanie rozkręcić nowego studia w ciągu roku, jeśli zatrudniasz tylko młode, niedoświadczone osoby.”
 

Miejmy nadzieję, że przyniesie to wymierne korzyści w postaci świetnych gier. Wiemy, że studio pracuje nad kolejną odsłoną Splinter Cella oraz zupełnie nowym IP, o którym nie raz wspominała już z zachwytem Jade Raymond. Oby tylko gracze podzielili jej entuzjazm.

Tagi: Jade Raymond Ubisoft