Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2021 14:15
PS5 czarny panel
2103V

Czarne PS5 ma szansę wylądować u graczy. Firma nie obawia się pozwu i zapowiada lepsze panele od Sony

Japończycy walczą z dostarczeniem na rynek kolejnych egzemplarzy PS5, a firmy zewnętrzne szykują się do produkcji paneli. CMP Shells jest przekonane, że teraz Sony nie może jej zagrozić i przygotuje lepsze części niż oryginalne od producenta.

Pod koniec października jedna z firm przedstawiła nieoficjalne panele do PlayStation 5, ale sprzedaż została zablokowana przez prawników Sony. Teraz jednak podobno CMP Shells jest gotowe na walkę z japońską korporacją i według najnowszych informacji – Japończycy nie są zagrożeniem.

CMP Shells podkreśla, że patent Sony jest publiczny, ale jeśli tutaj cokolwiek się zmieni, to producent nie wykorzystał zastrzeżonego projektu:

„Nie powieliliśmy niczyjego zastrzeżonego projektu. Nasze panele są lepsze od oryginału, pozwalają na większą wentylację. Będziemy mogli sprzedawać nawet po zatwierdzeniu patentu”.

Na dobry początek producent chce przygotować 1000 części – ostatnio w zaledwie 24 godziny udało się podwoić tę liczbę zamówień, ale firma jako Customize My Plates postanowiła oddać pieniądze graczom z powodu obawy o pozew przygotowywany przez Sony.

Warto pamiętać, że już Dbrand zapowiedziało stworzenie dodatkowych paneli do PlayStation 5, ale wciąż nie zaprezentowano finalnego projektu oraz nie rozpoczęto zbierania zamówień.

PlayStation 5 - czarne panele PS5

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-faceplate-seller-threatened-by-sony-returns-and-claims-its-now-untouchable/

Tagi: czarne ps5 panele playstation 5 ps5 Sony