Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.01.2021 09:29
Game & Watch konsola
969V

Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros. Test wytrzymałości retro konsolki

W listopadzie na rynku wylądowało Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros. W ramach ciekawostki warto sprawdzić, jak sprzęt radzi sobie w testach wytrzymałości.

Jeden z najbardziej znanych testerów wytrzymałości hardware'u mobilnego tym razem wziął na warsztat konsolkę Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros. Mówimy tu oczywiście o sprzęcie kosztującym w dniu premiery 219 zł, więc na specjalną odporność, kojarzącą się z topowymi smartfonami, nie mamy tutaj co liczyć.

Mimo wszytko Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros.  świetnie opierało się testom JerryRigEverything. Może tylko oprócz ekranu pokrytego bardzo miękkim plastikiem (z drugiej strony wyświetlacz położony jest w zagłębieniu, co chroni go od rys przy np. przy przesuwaniu konsolki na stole).

Co ciekawe - przedni panel Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros. pokryty jest warstwą aluminium. Najważniejsza próba odbywa się w 3 minucie nagrania. Okazuje się, że nie sposób złamać/uszkodzić konsolkę zginając ją z całej siły w dłoniach - niezły rezultat, jak na tak tani sprzęt.

Warto też sprawdzić, co znajduje się w środku sprzętu - okazuje się, że Nintendo wykorzystało identyczną baterię, jak w Joy-Conach od Switchów. W pełni naładowana bateria pozwala na ok. 8 godzin zabawy na Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros.

Rzućcie przy okazji okiem na unboxing konsolki.

Źródło: YouTube: JerryRigEverything

Tagi: game & watch retro test test wytrzymałości