Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2021 17:17
Josef Fares x Xbox Series X|S
3315V

Xboksy Series X|S mają złe nazwy? Twórca A Way Out krytykuje i mówi: „Co się dzieje ku#% z Microsoftem?”

Josef Fares nie gryzie się w język i twórca A Way Out postanowił skomentować nazewnictwo nowych konsol Microsoftu. Zdaniem charyzmatycznego dewelopera – Amerykanie popełnili duże błędy decydując się na Xboksa Series X i Xboksa Series S.

Josef Fares na poprzedniej generacji zaprosił graczy na świetny A Way Out, ale szef Hazelight Studios zasłynął z bardzo wymownej wypowiedzi podczas The Game Awards. Jak się jednak okazuje, deweloper ponownie nie gryzł się w język i tym razem skomentował nazwy nowych konsol Microsoftu.

Rozmawiając z redakcją IGN, Fares stwierdził, że nawet pracownicy Microsoftu mają być zdezorientowani, ponieważ przyjęte nazwy są po prostu złe:

„To jest kure**** myląca nazwa. Co się, kur**, dzieje z Microsoftem? Tracą to, stary. Co się, kur**, dzieje? Jaki Series S, X, Mex, Next. To znaczy, kto to wie? Daj spokój. Szaleństwo. Nazwij to Microsoft Box i to wszystko. Nie wiem. To totalny, kur**, bałagan. Zaufaj mi, nawet oni, są zdezorientowani w swoich biurach. Co to za X, S... Nie wiem, co to kur** jest.”

Na temat nazw Xboksa Series X i Xboksa Series S powiedziano już wiele, ale trzeba pamiętać, że podobny ruch wykorzystują producenci smartfonów czy też nawet Nintendo od lat. W przypadku kolejnych iPhone'ów lub w swoim czasie Nintendo 3DS-ów nikt aż tak głośno nie narzekał.

A Waszym zdaniem – Josef Fares ma rację i Microsoft powinien w inny sposób nazwać konsole?

Źródło: https://gamingbolt.com/a-way-out-it-takes-two-director-criticizes-xbox-series-x-s-confusing-name

Tagi: Josef Fares Xbox Series S xbox series x xbox series x|s