Iza Łęcka Iza Łęcka 12.01.2021 08:15
The Last of Us Sarah
3968V

The Last of Us z dziwnym Easter Eggiem. Naughty Dog ukryło go na samym początku historii

Od premiery The Last of Us minęło już ponad 7 lat, ale gracze wciąż szukają tajemnic ukrytych w grze. Twórcy wpadli na pomysł, by jeden z Easter Eggów znalazł się już na samym początku historii. Doświadczone studio pokusiło się o naprawdę dziwaczny sekret.

Pierwsza część The Last of Us ma już swoje lata, ale nie oznacza to, że nie może nas zaskoczyć. Na samym początku gry, gdy Sarah zostaje obudzona przez telefon i szuka Joela, jeżeli zdecydujemy się w odpowiednim momencie wykorzystać punkt kontrolny, a następnie wrócimy do pokoju, na ekranie telewizora zobaczymy nowy obraz.

Naszym oczom ukaże się mrówka zainfekowana prawdziwym grzybem cordycepsem, który jest pasożytem rozwijającym się przede wszystkim na ciałach bezkręgowców m.in. owadów. Trzeba pamiętać, że jest to sam początek gry, kiedy nie dzieje się nic nadzwyczajnego, by gracze poczuli potrzebę zresetowania rozgrywki - mimo to Easter Egg został ukryty. Owad pojawi się na ekranie wyłącznie w momencie zresetowania rozgrywki, więc trudno przypadkowo natrafić na mrówkę.

Na poniższym filmie zobaczycie dokładną prezentację, jak można odblokować enigmatyczną niespodziankę. Jak widać nawet po latach The Last of Us może zaszokować część swoich sympatyków... Pozostaje tylko pytanie – jakie sekrety wciąż skrywa ostatni tytuł Naughty Dog?

Warto dodać, że The Last of Us 2 jest najbardziej nagrodzoną produkcją 2020 roku, a Naughty Dog rozpoczęło już prace nad nowym tytułem.

Źródło: https://www.dualshockers.com/strange-the-last-of-us-easter-egg-found-on-tv

Tagi: Easster Egg Naughty Dog SCE The Last of Us