Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 14:48
xbox game pass logo
2240V

Xbox Game Pass z Ubisoft+ to początek? Microsoft ma rozmawiać z „każdym wydawcą” na temat gier

Microsoft rozpoczął intensywne poszukiwania nowych gier, które mają trafić do abonamentu Xbox Game Pass. Według dziennikarza Windows Central – Amerykanie rozmawiają dosłownie z każdym wydawcą, który może dostarczyć nowe produkcje do usługi.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku pojawiły się plotki dotyczące umieszczenia katalogu Ubisoft+ w Xbox Game Pass. W sprawie oferty wypowiedział się już Jez Corden z Windows Central, który potwierdził, że słyszał o rozmowach amerykańskiej z francuską korporacją

Dziennikarz postanowił wytłumaczyć swoje poprzednie słowa i podczas ostatniego podcastu potwierdził, że Microsoft faktycznie rozmawiał z Ubisoftem:

„Słyszałem, że były jakieś rozmowy o bardziej rozpowszechnionym partnerstwie pomiędzy Microsoftem i Ubisoftem dla Game Passa... I nie tylko z Ubisoftem, ale także z innymi wydawcami”.

Jez Corden wytłumaczył, że Microsoft rozpoczął wielką ofensywę, by oferować w Game Passie produkcje wszystkich wydawców i przedstawiciele firmy rozmawiają z różnymi partnerami – celem jest znaczące zwiększenie gier w ofercie:

„To nie jest taka rewelacja, jak mogłoby się wydawać, ponieważ Microsoft nie tylko dodał EA Play i pomyślał: „Na tym się zatrzymamy”. Wszyscy [pracownicy Microsoftu] starają się nakłonić wszystkich wydawców, by wrzucili swoje gry do Game Pass. Po prostu nie jest to tylko Ubisoft, słyszałem, że rozmawiali w zasadzie z każdym większym wydawcą, EA jest pierwszą firmą, z którą to zrobili. Z Electronic Arts zawarto pierwszą umowę”.

Microsoft sięgnął głęboko do kieszeni, by nie tylko oferować świetne gry od swoich zespołów, ale chce także skłaniać kolejne firmy do wrzucania swoich pozycji do Game Passa? Szykują się bardzo ciekawe miesiące. Warto dodać, że Phil Spencer wspomniał niedawno, że „rok 2021 będzie świetny dla usługi”.

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-has-reportedly-been-in-talks-with-basically-every-major-publisher-about-bringing-games-to-xbox-game-pass

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Game Pass xbox one Xbox Series X Xbox Series X|S