Iza Łęcka Iza Łęcka 11.01.2021 10:30
The Last of Us 2 uśmiechnięta Ellie
2534V

The Last of Us 2 najlepszą grą 2020 roku według graczy z Metacritic. Cyberpunk 2077 znalazł się na podium

Najnowsza propozycja Naughty Dog spotkała się z wieloma negatywnymi komentarzami i atakami społeczności, które nie ominęły również aktorów wcielających się w poszczególne postacie. Pomimo wielu kontrowersji, The Last of Us 2 zostało uznane najlepszą grą 2020 roku według użytkowników Metacritic.

The Last of Us 2 otrzymało już ponad 200 tytułów GOTY, tymczasem do tego zestawienia dołącza kolejne. Na pewno dużym wyróżnieniem dla deweloperów będzie decyzja społeczności portalu Metacritic, na którym swego czasu odbyło się bombardowanie recenzji. Najnowsza przygoda Ellie zwyciężyła w rankingu, osiągając sporą przewagę.

Ekskluzywna produkcja Sony nie zdobyła najlepszej średniej ocen, jednak uzyskała nagrodę dzięki graczom – 2800 użytkowników serwisu wzięło udział w głosowaniu i uszeregowaniu najlepszych gier 2020 roku. Następnie redakcja przypisała wartości punktowe poszczególnym miejscom i jak się okazuje: The Last of Us Part II nie miało sobie równych w ostatnich 12 miesiącach.

Historia Naughty Dog zdobyła ponad 10 tysięcy punktów – wynik przebija łącznie zebrane noty kilku gier z najlepszej dziesiątki. Trzeba zauważyć, że Persona 5 Royal (najlepszy wynik według średniej ocen) zajęła dopiero 13 miejsce.

Cyberpunk 2077 uplasował na podium, co może wydawać się sporą niespodzianką, ale musimy pamiętać, że wersja na PC odznaczała się znacznie lepszą jakością niż konsolowe wydanie.

The Last of Us 2 - Najlepsza gra według graczy

Źródło: https://www.metacritic.com/feature/metacritic-users-pick-best-of-2020

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II