Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.01.2021 19:30
DMC 5 Griffin
987V

Aktor głosowy - Brad Venable - znany m.in. z Devil May Cry 5, nie żyje

Brad Venable, aktor głosowy, którego na pewno usłyszeli gracze posiadający Devil May Cry 5, opuścił ten świat w wieku 43 lat.

Ten rok nie zaczął się zbyt dobrze dla rodziny i bliskich Brada Venable'a, aktora, którego bardzo często mogliście usłyszeć w największych produkcjach debiutujących na rynku gier wideo. Amerykanin dokładnie 8 stycznia odszedł z tego świata - przyczyna śmierci nie została obecnie ujawniona.

Brad Venable wcielił się m.in. w Griffina z Devil May Cry 5, Billa Crowina w Serious Sam 4, Glooma w Daemon x Machina, Claya w Pokemon Masters - to były jego największe role, lecz warto wspomnieć, że brał udział w nagraniach także w przypadku Final Fantasy VII Remake, Demon's Souls Remake, Call of Duty: Black Ops Cold War, Marvel Ultimate Alliance 3 czy nawet Fire Emblem: Three Houses. Amerykanin był również znany z bycia aktorem w dziedzinie anime. Jego głos mogli usłyszeć odbiorcy, którzy mają za sobą chociażby Attack on Titan (postać Daza), Dragon Ball Super (Shisami) czy także Fairy Tail (Byro). 

Tak swojego przyjaciela/członka rodziny pożegnali bliscy:

Źródło: https://cogconnected.com/2021/01/dmc5-voice-actor-brad-venable/

Tagi: Brad Venable Capcom Devil May Cry 5