Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.01.2021 10:20
Spacebase
712V

Spacebase Startopia pierwszą grą Xbox Game Preview na Xbox Series X|S. Zwiastun premierowy

Posiadacze xboksów mogą już sprawdzać Spacebase Startopia. Kosmiczny tytuł właśnie wszedł do Xbox Game Preview i dorobił się przy okazji nowej reklamy.

Spacebase Startopia właśnie wjechało do Xbox Game Preview - póki co w formie bety. To pierwszy tytuł z Xbox Series X|S dystrybuowany w formie wczesnego dostępu (gra jest też dostępna na Xbox One).

W Spacebase Startopia kierujemy rozwojem stacji kosmicznej, zarządzając potrzebami jej stałych mieszkańców i gości. Gra oferuje pełnoprawną kampanię - z szeregiem motywów fabularnych. Esencją zabawy jest zapewnianie w Spacebase Startopia odpowiednich atrakcji dla zwiedzających ją istot, z przeróżnych układów słonecznych. Na stacji kosmicznej stawiamy więc oprócz niezbędnej infrastruktury również kluby nocne, kawiarnie, bary itd.

Strategiczno-ekonomiczna gra, oprócz kampanii singleplayer, zapewnia też tryb sandboksowy, w którym można szaleć bez ograniczeń fabularnych, a także tryb kooperacji dla 4 graczy.

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie tytuł trafi do dystrybucji w finalnej wersji. Wiadomo natomiast, że gra Realmforge Studios trafi też na PS5, PS4, Switch i PC.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/01/05/spacebase-startopia-becomes-series-x-ss-first-xbox-game-preview-title/

Tagi: Kalypso Media Realmforge Studios Spacebase Startropia