Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2021 12:42
Flight Simulator
910V

Microsoft Flight Simulator zachwyca next-genową grafiką. Gameplay vs rzeczywistość

Jeśli jakaś gra jest godna miana "next-gen", to pierwsze, co przychodzi na myśl to Microsoft Flight Simulator. Filmiki z porównaniami gameplayu z rzeczywistością tylko to potwierdzają.

Microsoft Flight Simulator zapewnia przełomową w gatunku symulatoró lotu oprawę graficzną (jeśli posiadacie odpowiednio mocny sprzęt do najwyższych ustawień graficznych). Odwzorowanie powierzchni naszej błękitnej planety jest w grze na tyle dobre, że przy niektórych ujęciach trudno odróżnić gameplay od rzeczywistych nagrań z kokpitów i pokładów samolotów.

Możecie się o tym przekonać sami w poniższych nagraniach. W każdym filmiku zestawiono grafikę z  Microsoft Flight Simulator z nagraniem rzeczywistego przelotu. W szczególności imponująca jest szczegółowość odwzorowania terenów - nie tylko pod względem rzeźby terenu, ale łącznie z najmniejszymi architektonicznymi szczegółami (wszystko to dzięki wykorzystaniu przy generacji terenów zdjęć satelitarnych).

Gra zmierza obecnie na Xbox Series X. Premiery konsolowej mamy się spodziewać w połowie 2021 roku. W tym miejscu znajdziecie pierwszy gameplay z xboksowego wydania Microsoft Flight Simulator.
Warto też zobaczyć fanowski filmik, wykonany przez Planes from Ground, prezentujący realistyczne wykonanie rozświetlonych miast w nocy.

Źródło: https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/these-videos-show-how-close-to-real-life-microsoft-flight-simulator-actually-is/

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios